zmiana miejsca zamieszkania -uchylenie

Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 27 maja 2015, 10:44

czesc
dziewczynka pobierajaca u nas ZR zmieniła miejsce zamieszkania
dzis wpłyneło od niej pismo aby uchylic decyzje przyznajaca zr na dzieci i przekazac dokumnety dotyczace okresu zasiłkowego 2014/2015 do organu własciwego

ogolnie zmiana miejsca zamieszkania to nie powod aby uchylac jej prawo do rodzinnego , prawo istnieje nadal tylko zmienia osoba swoje połozenie
ale na jej wniosek takie rodzinne moge uchylic ??????

a co z tym przekazaniem dokumnetów ???? tamten organ wymaga dostarczenia do 10 czerwca aby moc jej wypłacic w czerwcu
gopsmaryska

Napisano: 27 maja 2015, 10:48

uchylasz bo już nie jesteś organem właściwym
dziewczynka niech idzie do tamtego organu i złoży wniosek z oświadczeniami .. ja nie przesyłam dokumentów bo to są moje :lol: dokumenty
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta
„Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
ewalu
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 12 maja 2011, 15:17
Zajmuję się:

Napisano: 27 maja 2015, 10:49

jesli napisala ci pismo ze zmienia miejsce zamieszkania to swiadczenia uchylasz i przekazujesz dokumenty do innego organu, my na prosbe strony takie przekazania robimy ale sa osrodki co maja to w d.... i kazą stronie skladac nowy wniosek w nowym ops-ie.
masterm

Napisano: 27 maja 2015, 10:50

masterm pisze:jesli napisala ci pismo ze zmienia miejsce zamieszkania to swiadczenia uchylasz i przekazujesz dokumenty do innego organu, my na prosbe strony takie przekazania robimy ale sa osrodki co maja to w d.... i kazą stronie skladac nowy wniosek w nowym ops-ie.
w ogóle mnie nie wzruszyło to w d..... :lol: ;)
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta
„Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
ewalu
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 12 maja 2011, 15:17
Zajmuję się:

Napisano: 27 maja 2015, 10:59

oki przesle jej te dokuement
miała duzo utrat i zusyków wiec znow sporo załatwiania byłoby z zaswiadczeniami itp.
gopsmaryska

Napisano: 27 maja 2015, 11:09

ale ewalu i tak nie przesle ... żal!!!
Gość

Napisano: 27 maja 2015, 13:05

Tez bym nie przesłała . wniosek jest zakończony. dla pogodzenia obu stron to kseruję Pani dokumenty, bo oczywiscie ma prawo do wglądu, dochody pisze na oświadczeniach - przepisuje z US.
Art. 50 , na który pewbnie część osób chce się powołąć jest w rozdziale 9 jako przepisy przejsciowe i dostosowujace.
jako podmiot realizujacy swiadczenia to był pracodawca, zus, krus itp. Jesli coś się zmieniło u osób, które brały rodzinne w tych podmiotach, to podmiot ten dalej rodzinnego nie wypłacał a przejmował to organ właściwy czyli prezydent/burmistrz/wójt.

Gdyby to nadal dotyczyło zmiany organu właściwego na inny organ właściwy to byłoby, według mnie napisane, "w przypadku zmiany organu własciwego..."itd.

My nie jestesmy "podmiotem realizujacym swiadczenia" tylko "organem właściwym" - w słowniczku naszej ustawy nie jesteśmy określeni jako"podmiot.." tylko jako organ.
Człowiek nie jest taki, co by sobie nie poradził:)
POCAHONTAS
Awatar użytkownika
Podinspektor
Od: 25 lis 2005, 10:00
Zajmuję się:

Napisano: 27 maja 2015, 13:15

POCAHONTAS pisze:Tez bym nie przesłała . wniosek jest zakończony. dla pogodzenia obu stron to kseruję Pani dokumenty, bo oczywiscie ma prawo do wglądu, dochody pisze na oświadczeniach - przepisuje z US.
Art. 50 , na który pewbnie część osób chce się powołąć jest w rozdziale 9 jako przepisy przejsciowe i dostosowujace.
jako podmiot realizujacy swiadczenia to był pracodawca, zus, krus itp. Jesli coś się zmieniło u osób, które brały rodzinne w tych podmiotach, to podmiot ten dalej rodzinnego nie wypłacał a przejmował to organ właściwy czyli prezydent/burmistrz/wójt.

Gdyby to nadal dotyczyło zmiany organu właściwego na inny organ właściwy to byłoby, według mnie napisane, "w przypadku zmiany organu własciwego..."itd.

My nie jestesmy "podmiotem realizujacym swiadczenia" tylko "organem właściwym" - w słowniczku naszej ustawy nie jesteśmy określeni jako"podmiot.." tylko jako organ.
a gdzie twoje dobre serce urzednika??? pamietaj "frontem do klienta" :P, hehe
prawda jest taka ze jesli ktos do wniosku dolaczyl sporą ilosc dokuemntów to może byc to teraz dla niego uzbierac je od nowa wiec lepiej zrobic ksero (sobie zostawic) a reszte wyslac :)
masterm

Napisano: 27 maja 2015, 13:21

Przeczytałeś/aś cały mój post? Wskazówka: początek postu.
Człowiek nie jest taki, co by sobie nie poradził:)
POCAHONTAS
Awatar użytkownika
Podinspektor
Od: 25 lis 2005, 10:00
Zajmuję się:

Napisano: 27 maja 2015, 13:33

POCAHONTAS pisze:Przeczytałeś/aś cały mój post? Wskazówka: początek postu.
no tak tylko po co kobitke wzywac i dawac jej dokumenty ktore sama mozesz do osrodka przekazac , a ja ci wyjedzie w drugi koniec Polski to tez ja zaprosisz po ksera dokumentów :)
masterm

Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny