wg mnie jeśli wynagrodzenie za marzec otrzyma w kwietniu to wywiad w maju i uchylasz od maja, a jeśli otrzyma wynagrodzenie w marcu to wywiad w kwietniu i uchylenie od kwietnia.
Nam prawnik mówi, że zasiłek stały nie przysługuje w miesiącu, w którym dochód przekroczył kryterium (nie za miesiąc poprzedni - to funkcjonuje jedynie przy przyznawaniu pomocy, a nie przy badaniu uprawnień).
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
tu bym się nie zgodziła, bo jeśli wynagrodzenie ma płacone w następnym miesiącu i przykładowo, pracuje do 30.czerwca- wynagrodzenie będzie wypłacone w lipcu i przychodzi do ciebie z podaniem 2 lipca - przyznajesz mu pomoc skoro w lipcu otrzyma wynagrodzenie za cały czerwiec? Utracisz mu? Skoro będzie miał całe wynagrodzenie wypłacone. Czy zalecisz mu przyjść w sierpniu i wtedy mu utracisz dochód z lipca, który faktycznie wziął na rękę?
Właśnie - nasze przepisy (z resztą nie tylko nasze) nie są jednoznaczne i możemy rozwiązywać je na wiele sposobów a wszystko zależy od kontroli jak do tego podejdzie.
Jeśli przychodzi z podaniem, czyli składa wniosek - biorę dochody za miesiąc poprzedni. Natomiast, jeśli pomoc jest już przyznana (zasiłek stały) np. od stycznia, a osoba w marcu osiągnie dochód - to już w marcu ten dochód wliczam.
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
a na jakiej podstawie tak robisz? w ustawie nie ma żadnego takiego artykułu który by na to zezwolił, bo i nie ma pojęcia w naszej ustawie uzyskania dochodu, a jedynie utrata
Tak jak wyżej, utrata zasiłku stałego może nastąpić jedynie wtedy, gdy zmiana dochodu przekroczyła 10% kr. doch. art. 106 ust. 3a. Zmiana wysokości świadczenia, a tym samym zmiana decyzji powinna nastąpić od miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła faktyczna zmiana dochodu.