zwrot świadczenia z ZFŚS - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 18 sie 2014, 12:55

Pracownikowi zgodnie z obowiązującym Regulaminem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych wypłacono pomoc finansową na wypoczynek organizowany we własnym zakresie tzw. wczasy pod gruszą. Wypłata nastąpiła zgodnie z terminem określonym w/w Regulaminie tj. „wypłata następuje nie później niż w ostatnim dniu roboczym przed rozpoczęciem wypoczynku”.
Pracownik podczas odbywania urlopu trafił do szpitala, w związku z tym przedstawił zwolnienie lekarskie, co automatycznie przerwało pobyt na urlopie wypoczynkowym (warunek do otrzymania w/w świadczenia). Nadmienić należy, iż osoba przebywać będzie na zwolnieniu lekarskim dłuższy okres.
Pytanie jest następującej:
- czy należy żądać zwrotu wypłaconego świadczenia? Jeżeli tak to kiedy tzn. po powrocie pracownika ze zwolnienia lekarskiego czy jeszcze w trakcie?
- czy należy pozostawić pracownikowi już wypłacone świadczenie.

Ktoś miał podobny przypadek?
Baltar

Napisano: 18 sie 2014, 16:53

przecież jak wróci ze zwolnienia lekarskiego to będzie musiał wybrać urlop więc wtedy "grusza" i tak będzie mu się należała, po co ma zwracać i później ponownie mu wypłacać.
oli


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x