art.81 ustawy a 16 rok życia-a stopień

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 12 wrz 2016, 16:59

Jak wygląda u Was sprawa dodatku dla wychowanków rodzin
Jak interpretujecie magiczny przepis>
Czy gdy wychowanek skończyła 16 lat posiada orzeczenie ale o umiarkowanym stopniu to rodzinie należy się dodatek? :oops:
nari
Praktykant
Posty: 6
Od: 08 wrz 2005, 20:03
Zajmuję się:
Lokalizacja: Bartoszyce, polska


Napisano: 13 wrz 2016, 8:30

Mam być szczera to nie rozumiem pytania, ale jestem chora i może dlatego. Dla mnie art. 81 jest jasny "...na dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności przysługuje dodatek..." U nas dzieciaki mające orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, które skończyły 16 lat otrzymują dodatek, o którym mowa w art. 81 ust. 1.
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21
Zajmuję się:

Napisano: 13 wrz 2016, 9:05

To ja źle napisałam
przepraszam chodziło mi o lekki stopień :oops:
gosiad
Praktykant
Posty: 26
Od: 26 sty 2016, 9:35
Zajmuję się:

Napisano: 13 wrz 2016, 11:42

Więc przy lekkim nie ma uprawnień. Nie ma się co dalej głowić ;)
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny