Atak siekierą na pracownika socjalnego - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Napisano: 29 lut 2016, 17:33

Pijany 49-​latek groził siekierą pracownikom opieki społecznej w Margoninie, bo nie był zadowolony z otrzymanej pomocy, bo nie spodobało mu się, że otrzymał tylko bony towarowe na żywność i jedzenie.
Zaczął się awanturować i ubliżać pracownicy ośrodka, a pewnym momencie wyjął spod kurtki siekierę. Zaczął nią uderzać o biurko. Hałas sprawił, że do pomieszczenia weszła kierowniczka ośrodka. Gdy otworzyła drzwi mężczyzna właśnie się zamachnął, aby uderzyć pracownicę, ale kierowniczka zdołała go powstrzymać. Doszło do szamotaniny, ale obu kobietom udało się wyrwać siekierę z rąk napastnika.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek, około godz. 9:30. Do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Margoninie
Dlaczego media nic nie mówią na ten temat. Bo jest to pracownik socjalny ?
Nic innego w TV się nie słyszy tylko Bolek i Bolek.
aga.w


Napisano: 01 mar 2016, 9:46

a co ich wielkie jaśniepaństwo obchodzi taki robol jak pracownik socjalny? Widzą nas tylko wtedy jak trzeba za pól darmo odwalać ciężką robotę i zbierać cięgi, ze za mało, za późno, za całe zło tego świata itd... bo w tv/r poseł, minister mówił....
felek

Napisano: 01 mar 2016, 9:52

odważne i silne te panie pełen podziw my tez mamy takich panów ale o kazdym incydencie zawiadamiamy prokuraturę.
Iza1

Napisano: 01 mar 2016, 10:45

Właśnie trwa ogólnopolskie badanie nt. bezpieczeństwa pracowników socjalnych... zapraszam do wypełnienia ankiety online https://docs.google.com/forms/d/1pqky8i ... A/viewform
anc

Napisano: 01 mar 2016, 13:37

Gratuluję tego ,że kierowniczka zainteresowała się krzykami. Powinien być ochroniarz w takiej instytucji i wówczas wielu uzależnionych zastanowiło by się nad tym z czym przychodzi i jak się zachowuje w OPS. no i pijany byłby za ucho wyprowadzony na świeże powietrze. Jak inaczej wychowywać dorosłych ludzi? Należy im się a ci socjalni " z opieki" to się tylko czepiają.
zisis1

Napisano: 02 mar 2016, 20:27

I tak właśnie wygląda bezpieczeństwo pracowników socjalnych.
Parę pisemek naszego ministerstwa po tragedii w Makowie do wójtów burmistrzów i prezydentów aby zapewnili bezpieczeństwo pracownikom OPS i na tym koniec.
A nasi włodarze w większości pisma te przekazali do OPS i problem mieli z głowy.
Dlaczego nasze ministerstwo nie wprowadzi systemowej ochrony życia i zdrowia( monitoring, alarmy) coraz bardziej narażonych pracowników, gdzie nawet media taką sprawą jak powyżej nie są zainteresowane. Może by cos napisały jakby uciął tą siekiera głowę pracownikowi.
Czy my musimy czekać żeby doszło do kolejnej tragedii i wtedy kolejne pisma do włodarzy.
pracownik.II


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x