Pani pobiera sw na dwoje młodszych dzieci, najstarsza córka (obecnie 18 letnia od 01/2017)będąca w składzie rodziny rodzi w lipcu dziecko, wyprowadza się od mamusi i zakłada własną rodzinę. Na tą pełnoletnią córkę mama w 2014 roku pobrała stypendium socjalne i FA. Czy wywalając ze składu rodziny córkę wywalam też dochody nieopodatkowane, które jej dotyczą (stypendium i FA)? Istotne bo jak wywalę to nie przekracza dochód a jak nie wywalę to przekracza. Pomóżcie...
To że nie mogę utracić dochodów nieopodatkowanych jestem pewna, ale tego co zrobić w wypadku kiedy osoba "wypada" ze składu rodziny? "Zabiera" swoje dochody ze sobą czy sugerować się tym, że te dochody w 2014r. zostały wypłacone mamusi..
Jakby to były dochody córki, która wypadła ze składu rodziny, to oczywistość, że zmienia się dochód rodziny. Ale te nieopodatkowane pobierała matka, więc jak?
FA było przyznane osobie uprawnionej, czyli córce. Nie ma córki w składzie rodziny, nie ma tego dochodu.
Jeżeli chodzi o stypendium - to na kogo była decyzja?
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
Jak byłam na szkoleniu u Pana Wardacha to mówił że jak dziecka na który był fundusz alim. nie ma w składzie rodziny to nie liczymy tego dochodu, ponieważ w funduszu stroną jest dziecko. Stypendium wypłacone matce na dziecko liczymy bo jest to dochód matki. Jeżeli pełnoletni student jest w składzie i ma na siebie przyznane stypendium, jak wypada ze składu to razem z dochodem ze stypendium. Kwotę z UZ też policzymy , bo to dochód podatnika czyli rodzica, nawet jak dziecka na które pobierał nie ma w składzie.
Jak robicie w przypadku renty rodzinnej, która była przyznana na córkę, matka pobiera ją jako opiekun? Aktualnie niepełnoletnia dziewczyna urodziła dziecko i wnioskuje o świadczenia. Co z dochodem z renty?