Brak ostatniej faktury za prąd??a rozpatrzenie wniosku?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 27 paź 2016, 12:36

złożony wiosek o dodatek mieszkaniowy, ale klient stwierdził ze w 2016 nie ma żadnej faktury za energie gdyż nie dostał, jedynie ma kontakt przez infolinie i podaje nr klienta i wpłaca za prąd... jak policzyć teraz ryczałt??
malcik


Napisano: 27 paź 2016, 12:59

Weź cenę za kwh z innego wniosku o zbliżonych parametrach z adnotacją o numerze wniosku, z którego pobrałaś/eś tę informację :).
Klara28

Napisano: 27 paź 2016, 15:07

O jakie parametry chodzi? Zupełnie tego nie rozumiem. :) Tak czy siak to będzie mniejsza lub większa fikcja...

A petent powinien się zatroszczyć o to, żeby mu jednak wysłano fakturę z zakładu energetycznego.
Krwawa
Podinspektor
Posty: 1185
Od: 09 kwie 2014, 14:46
Zajmuję się:

Napisano: 28 paź 2016, 9:15

Jak słyszę o braniu faktur z innych wniosków, albo przynoszeniu od sąsiadów tudzież o dzwonieniu po zakładach energetycznych to szlocham.
Ryczałt naliczamy na podstawie faktury za energie el. za ostatni okres rozliczeniowy. Koniec i kropka. Faktura właściwie jest jedynym dokumentem, który jest niezbędny do prawidłowego rozpoznania wniosku.
Oczywiście nierozpoznanie wniosku z tytułu braku tego dokumentu to też nadużycie, bo zwyczajnie nie można naliczyć tylko ryczałtu.

W powyższym przypadku to już na wstępie koleś kłamie, bo skoro infolinia podaje mu kwoty do zapłaty to faktury w systemie są i można je wydrukować. To po pierwsze. Po drugie "ostatni okres rozliczeniowy" powinien być zamknięty dokumentem rozliczeniowym, w tym przypadku fakturą. Dlatego uznałbym ostatnią fakturę jaką dostał (nawet z 2015, bo niektóre zakłady faktycznie miały gigantyczną obsuwę w 2016 r.), plus być może oświadczenie, że innego, nowszego dokumentu nie otrzymał. Po trzecie rozwiązaniem jest także oświadczenie o rezygnacji z naliczenia ryczałtu ponieważ petent nie jest w stanie dostarczyć niezbędnego dokumentu. Było to już pisane na tym forum. Brak ryczałtu za np. tylko gaz to kilka złotych miesięcznie. Gorzej jak ryczałt stanowi trzon dodatku.

Stanowczo odradzam kreatywne rozwiązania typu "Pani Basia przez telefon mówiła"...

Pozdrawiam.
Gość
Stażysta
Posty: 133
Od: 11 kwie 2014, 11:23
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny