Chwała Bohaterom 1 sierpnia 1944 - Pamiętajmy

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: heilandNapisano: 31 lip 2015, 17:31

Czuwaj wiaro!

Czuwaj wiaro i wytężaj słuch,
pręż swój młody duch, pracując za dwóch!
Czuwaj wiaro i wytężaj słuch
pręż swój młody duch, jak stal!


https://www.youtube.com/watch?v=HCqtIoB ... NVJ5Eb8koc
angoc

Napisano: 31 lip 2015, 18:08

OPS Olszanka - Chwała Bohaterom , wpisujmy się
Gość


Napisano: 01 sie 2015, 16:18

Film "Powstanie Warszawskie" - zwiastun | "Warsaw Rising" film - trailer
https://www.youtube.com/watch?v=DHBtxwE_bQ0

„Czas honoru: Powstanie”: „Dziewczyna z granatem”
https://youtu.be/6pTPMq4ZrGw
angoc

Napisano: 01 sie 2015, 21:46

Dzisiejszy wieczór musiał przyprawić o potężny ból głowy redaktorów z Czerskiej. Tyle wspaniałego "ciemnogrodu" pomimo tak zintensyfikowanych starań, by patriotyzm ośmieszyć tak, by stał się niemodny. Tymczasem nie było gdzie stopy postawić a śpiew płynący z tysięcy gardeł nie pozwala mieć nadziei, że patriotyzm zaniknie.

Chwała i cześć bohaterskim Powstańcom! Ogromny szacunek dla społeczeństwa!
Polak

Napisano: 02 sie 2015, 14:36

po.je.b :!:
komentarz

Napisano: 02 sie 2015, 14:47

komentarz myślę, że czasem lepiej milczeć.
Jestem Warszawianką od czterech pokoleń i dla mnie 1 sierpnia jest ważnym dniem. TY nie chcesz go obchodzić, to nie, ale nie odbieraj tego innym.
ktoś

Napisano: 02 sie 2015, 18:44

Powstanie było tragicznym w skutkach błędem. Wystarczyło trochę na Rosjan. Niemcy w 1944 byli już w odwrocie. Walczyli na dwóch frontach.
Trzeba jednak zrozumieć ówczesnych warszawiaków. Mieli dość okupacji i terroru. Myśleli że powalczą kilka dni i potem pomoże Stalin. Ten jednak pokazał im wała. Pamiętajmy o powstańcach. Besztajmy ich zwierzchników i tych którzy zdecydowali się posłać młodzież na pewną śmierć. To nie musiało się tak skończyć. Zawsze byliśmy narwani:(
Ares30

Napisano: 02 sie 2015, 18:56

Powstanie Warszawskie było częścią Akcji Burza.

Akcja „Burza” – operacja wojskowa zorganizowana i podjęta przez oddziały Armii Krajowej przeciw wojskom niemieckim w końcowej fazie okupacji niemieckiej, bezpośrednio przed wkroczeniem Armii Czerwonej, prowadzona w granicach II Rzeczypospolitej. Trwała od 4 stycznia 1944, kiedy wojska radzieckie przekroczyły na Wołyniu granicę polsko-radziecką z 1939, do stycznia 1945.

Gen. Gryf o Powstaniu Warszawskim

Korzystając z tej chwili rocznicowej pragnę prosić Was: bądźcie dumni z naszego Powstania. Nie słuchajcie tych, którzy próbują pomniejszyć jego znaczenie, albo mówią, żeśmy wtedy wpadli w obłęd! Nie słuchajcie tych, którzy odsądzają od czci i wiary naszych Dowódców! Myśmy musieli wtedy stanąć do broni! — pisze w rocznicę wybuchu Postania Warszawskiego Janusz Brochwicz Lewinski, ps. GRYF, legendarny dowódca obrony Pałacyku Michla.

Żołnierz wskazuje, że „straty nasze były niezmierne”.

Nie spodziewaliśmy się takiego morza brutalnej nienawiści i niezliczonych krwawych zbrodni popełnianych przez naszych wrogów. Trudno także było wyobrazić sobie rozmiary nikczemnej zdrady naszych sojuszników. Byliśmy przecież wiernym i ofiarnym sojusznikiem, tymczasem w tej, jak sądzę najdłuższej bitwie tej wojny zostaliśmy osamotnieni — zaznacza Gryf.
historia


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny