Co dalej z kontraktem socjalnym??? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 26 wrz 2017, 8:30

Witam, od kwietnia mam zawarty kontrakt socjalny z jedną z podopiecznych. Dotyczy on głównie poszukiwania nowego miejsca zamieszkania, wiadomo że jest to procesem długotrwałym, a matka ma 6 dzieci i kilkumiesięczną wnuczkę już... moje pytanie czy są jakieś przesłanki żeby zakończyć kontrakt wcześniej czy jednak ciągnąć ten kontrakt do momentu uzyskania pożądanych skutków?
gosc2016
Stażysta
Posty: 63
Od: 04 lip 2017, 10:32
Zajmuję się: PS


Napisano: 26 wrz 2017, 13:46

No cóż, skoro masz podopieczną to chyba powinnaś się nią opiekować. Kontrakt to umowa dwóch równych stron, skoro więc sprokurowałaś umowę a teraz chcesz się z niej wycofać bo tak odczytuję to co napisałaś to brakuje tobie powagi
wiejskigopsiak
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 107
Od: 14 sie 2017, 11:45
Zajmuję się: kiedyś w pomocy teraz w szkoleniach
Lokalizacja: pomorskie

Napisano: 27 wrz 2017, 11:59

Wiem i się opiekuję, ale jak wspomniane wyżej jest poszukiwanie miejsca zamieszkania to proces długotrwały
gosc2016
Stażysta
Posty: 63
Od: 04 lip 2017, 10:32
Zajmuję się: PS

Napisano: 27 wrz 2017, 14:11

O potrzebie opiekowania się twoją "podopieczną" napisałem ironicznie i z przekąsem, ponieważ dzielę pracowników socjalnych na takich którzy traktują swoich klientów w sposób nazwałbym to protekcjonalny, wymagający "opieki" z ich strony oraz na takich którzy traktują swoich klientów jak równorzędnych partnerów. Protekcjonalizm w tej pracy jest bardzo rozpowszechniony wynika z niskiego profesjonalizmu, własnych kompleksów i przekonania, że osoba siedząca po drugiej stronie biurka jest zdecydowanie gorsza tylko dlatego że tam siedzi i zleży od decyzji tej która uważa ją za "podopieczną".Słowami kluczami są tutaj słowa "klient" i "podopieczny" które określają optykę pracownika socjalnego i z góry definiują sposób rozwiązywania problemów. Moim zdaniem lepiej aby osoby korzystające z pomocy stawały się klientami instytucji niż stawały się podopiecznymi pracowników tych instytucji. Nie obraź się, ale to zasadnicza kwestia i widzę to na co dzień. Moi znajomi którzy traktują klientów jak "podopiecznych" nie rozwiązują żadnych ich problemów, utrwalając ich niesamodzielność i uzależnienie od pomocy.
wiejskigopsiak
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 107
Od: 14 sie 2017, 11:45
Zajmuję się: kiedyś w pomocy teraz w szkoleniach
Lokalizacja: pomorskie

Napisano: 28 wrz 2017, 13:41

Ale to dalej jest tylko Twoje subiektywne odczucie Kolego, cóż pociągnę ten kontrakt i tyle, wygadane :!:
gosc2016
Stażysta
Posty: 63
Od: 04 lip 2017, 10:32
Zajmuję się: PS

Napisano: 29 wrz 2017, 17:03

Według mnie, jeśli kontrakt socjalny został zawarty na "poszukiwanie mieszkania", to można go zakończyć z wynikiem pozytywnym, jeśli stwierdzi się, że osoba objęta kontraktem socjalnym podjęła działania zmierzające do znalezienia mieszkania, czyli na przykład złożyła wniosek o przyznanie lokalu socjalnego, interesowała się ofertami na rynku nieruchomości, poszukiwała dodatkowych źródeł dochodu mogących generować oszczędności, które są niezbędne w razie przeprowadzki.
Podobnie jest z kontraktem na poszukiwanie zatrudnienia. Klient może podjąć działania na rzecz znalezienia zatrudnienia, co nie znaczy, że ostatecznie je podejmie.

Jeśli owa klientka podjęła wszystkie realne możliwości, a mimo to mieszkania nie znalazła, to uważam, że mimo wszystko można uznać, że wywiązała się z postanowień kontraktu. W innym wypadku taki kontrakt można przedłużać przez wiele kolejnych m-cy.

http://www.panisocjalna.blogspot.com
Pani socjalna
Praktykant
Posty: 21
Od: 31 sie 2017, 17:30
Zajmuję się: Dział Pomocy Środowiskowej


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x