coś ucichło

Wybrane tematy:
Wzory decyzji Wzory wniosków o świadczenia rodzinne - UKRAINA Zmiana wysokości świadczenia pielęgnacyjnego ZANIM ZAŁOŻYSZ NOWY TEMAT - PRZECZYTAJ! kwestia ŚP dopytanie Kiedy wypłacacie świadczenie rodzinne ??
~m&m

Re: coś ucichło

Post autor: ~m&m »

Iks, a cóz tak kiego skomplikowanego było w napisaniu naszej ustawy . Napisanie jej tresci to jest góra godzina roboty. Tylko że do jej napisania brakowało tylko dobrych chęci.
I gdyby nie cudowano , nie tworzono podstępnie nowego świadczenia nie uregulowanego własciwą ustawą o świadczeniach rodzinnych, to i nie musiała by przechodzić przez tak długi okres legislacyjny.
My na wiele miesięcy zostalismy bez niczego i dla jej wdrozenia wynajduje sie przeszkody w drobnych kwotach, gdy tymczasem dla rodziców, którym i tak podwyzszono swiadczenia naszym kosztem pieniądze na kolejne podwyzki znalazły sie momentalnie.
A zwłoka z tym projektem związana jest pewnie ze zmianami. jakie maja w nim nastąpić. Widocznie tusk dał do zrozumienia rodzicom, ze musi zachowac pozory i tak od razu nie może im dać wszystkiego czego żądaja, ale jak dłuzej poprotestują to w koncu dostaną.
~wykluczony

Re: coś ucichło

Post autor: ~wykluczony »

po co ta cała szopka RPO? ona i tak działa na rozkaz Tuska

mówi tylko o odpowiedzialności za zwlekanie z wyrokiem

nic nie mówi o poróżnieniu opiekunów, od 1 maja będzie dla rodziców 1000 dla WO 520 o tym nie mówi, że będzie to skarżyła tylko, że powoła jakiś zespół itp.

odpowiedzialność ponosi Seredyn tylko ona, olała sprawę jak przychodzili do Niej WO na konsultacje, byli zbywani

Duda? to samo gada o jakimś zespole, że powołają ale

NIKT NIE MÓWI, ŻE KOLEJNE MIESIĄCE BĘDĄ UPŁYWAŁY NA PODZIALE OPIEKUNÓW !!!!

będzie mijał miesiąc, drugi i na to nikt już nie patrzy, nawet Senat, nawet Prezydent podpisze kolejną niekonstytucyjną ustawę

a jeżeli RPO będzie skarżyć do TK to tak aby WO nie dostali wyrównania kwot od 1 maja na rozkaz Tuska
~m&m

Re: coś ucichło

Post autor: ~m&m »

Przeciez oni wszyscy to jedna podła, wyrachowana i obłudna klika.
~wykluczony

Re: coś ucichło

Post autor: ~wykluczony »

i jeszcze gadają, że 520 to jest odpowiednie wsparcie dla osoby która rezygnuje z zatrudnienia

a jak manipulują opinią publiczną, że świadczenie wynosi 520 a nie 620

SPOTKAMY SIĘ W TK TO POGADAMY !
~a-druga

Re: coś ucichło

Post autor: ~a-druga »

projekt jest rzeczywiście prosty nawet nie zajmuje jednej strony a4
https://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/ ... e/2254.pdf
~Iks

Re: coś ucichło

Post autor: ~Iks »

\'Iks, a cóz tak kiego skomplikowanego było w napisaniu naszej ustawy . Napisanie jej tresci to jest góra godzina roboty. Tylko że do jej napisania brakowało tylko dobrych chęci.\'

Bredzisz znowu, bo nie masz pojęcia o legislacji i pisaniu ustaw. Sporządzenie treści może i zajmuje kilka godzin - ale to nie jest wszystko co z ustawą trzeba zrobić. Zobacz ile innych ustaw zmienia finalnie ta ustawa o wypłacie zasiłków dla opiekunów i ile uwag było zgłoszonych do pierwotnego projektu.
~m&m

Re: coś ucichło

Post autor: ~m&m »

Jej pierwowzór nic kompletnie nie zmieniał. To dopiero w trakcie jej opiniowania przez kolejne komisje powstały te zmiany i to tylko dlatego, ze tworzone jest nowe świadczenie. Gdyby to było przywrócenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego nic a nic nie trzeba by było zmieniac.
~matka dzieciom

Re: coś ucichło

Post autor: ~matka dzieciom »

święte słowa
~Kati

Re: coś ucichło

Post autor: ~Kati »

m&m gdyby to było tak prosto ja piszesz to TK by tak ,,nakazało\'\' prosto by to było gdyby nie było zmiany od lipca
~Renata

Re: coś ucichło

Post autor: ~Renata »

mm - kiedy obiecywano podwyżki rodzicom to opiekunowie dorosłych w ogóle nie mieli prawa do ŚP
ODPOWIEDZ