Czy przysługuje jednocześnie ŚR i ŚP?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 21 kwie 2016, 12:07

Klientka pobiera na niepełnosprawne dziecko świadczenie pielęgnacyjne, niedawno urodziła kolejne dziecko. Czy na to drugie dziecko przysługuje jej świadczenie rodzicielskie? jak jest w waszych ośrodkach?
Ostatnio zmieniony 27 paź 2016, 8:10 przez heiland, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem nazwę tematu na taką która bardziej świadczy o treści postu i temat przeniosłem do odpowiedniego działu.
grom


Napisano: 26 paź 2016, 14:13

Zgodnie z orzecznictwem sądowo-administracyjnym należy się św.rodzicielskie na nowo narodzone dziecko.
lukas

Napisano: 26 paź 2016, 15:18

u nas była odmowa bo to zbieg uprawnień do świadczeń wg ustawy art. 27 ust.5 ustawy o świadczeniach rodzinnych. A co Cie obliguje? Bazujesz na ustawie nie wyrokach. Informujesz, że ma prawo się odwołać i tyle w temacie.
mikakk


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny