Witam,
mam mały problem - mam mieszkanie spoza zasobów gminy więc przyrównuję je do stawek czynszu z gminy.
Mamy stawkę 4,30zł za m2. Mieszkanie ma 53,08 m2.
Dodatkowo w rozporządzeniu mamy wskazane, że jeżeli lokal mieszkalny znajduje się w domu z instalacją ciepłej wody użytkowej to wtedy stawka ulega podwyższeniu o 50%.
Wyliczam więc tak:
53,08 x 4,30zł = 228,24zł * 50% = 342,37zł
Dodaję pozostałe składniki (ciepła woda, zimna woda, c.o., śmieci) na sumę 648,82zł
342,37 + 648,82 = 991,19
Tyle wychodzi z moich obliczeń.
Zarządca natomiast podaje, że suma wydatków wyniosła 980,57zł
Różnica niewielka, ale jest. Którą kwotę brać pod uwagę do wydatków? W ustawie wskazano, że przyrównuję do stawek gminnych ale nie wskazano co w przypadku jeśli wydatki przyrównane do stawek gminnych okażą się wyższe.
Proszę o pomoc.