decyzja o uznaniu dłużnika za uchylającego się wydana, dłużnik stawia się na wywiad i co teraz?

Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 14 mar 2014, 12:44

wydałam decyzję o uznaniu dłużnika za uchylającego się od zobowiązań alimentacyjnych, decyzja nie uprawomocniła się i dłużnik stawił się na wywiad, przedstawił zaświadczenie z PUP, że jest zarejestrowany...
Co mam teraz zrobić? bo pierwszy raz mam taką sytuację...
~kasia

Napisano: 14 mar 2014, 12:54

dalej swoje
~Elmer

Napisano: 14 mar 2014, 13:05

powinnas wydać decyzję uchylającą o uznaniu dłużnika za uchylającego się i umorzyć postęowanie w sprawie uznania go uchylającego się
~doris

Napisano: 14 mar 2014, 13:25

doris daj wzór sentencji i podstawy prawnej plisssss
~oko

Napisano: 14 mar 2014, 13:28

też jestem bardzo ciekawy... Zwłaszcza tej podstawy i uzasadnienia...
~Elmer

Napisano: 14 mar 2014, 13:37

jak mozecie uchylac i umarzac postepowanie skoro nie placi?
~Basia

Napisano: 14 mar 2014, 13:37

poza tym mógł się odwołać....
~Basia

Napisano: 14 mar 2014, 13:40

no właśnie, można uchylić, jeżeli wpłacał przez 6 m-cy 50%
~Aga

Napisano: 14 mar 2014, 13:42

my też wydajemy decyzje o umorzeniu postępowania jeśli już ta decyzja była wydana powołujemy się na KPA 156 § 1 do prokuratury wysyłam wszystkie potrzebne dokumenty oraz załączam tą decyzje o uznaniu za dłużnika aliment. z poprzedniego roku
~LILIA

Napisano: 14 mar 2014, 13:51

Trzeba robić nadal swoje skoro 50% nie było, no chyba że było i brak było jedynie żeby się stawił na wywiad albo zarejestrowania. Żeby uchylić musza być raczej te 2 przesłanki....

A ja mam takie inne pytanie, wysłałam do dłużnika wezwanie na wywiad odebrała szwagierka, dłużnik nie przyszedł, wysłałam wszczęcie postępowania o uchylaniu dłużnik nie przyszedł, ale zjawił sie brat i oświadczył, że brat za granicą pracuje i że zobowiązuje się odbierać jego korespondencję. Czy wydaję decyzje o umorzeniu (bo dłużnik za granica i wogóle) czy decyzję o uchylaniu pomimo wszystko (nie płacił 50% )???
~gosia

Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny