no to dajesz wtedy art. 5 ust. 6 pkt 2 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Możesz też dać art. 154 KPA. Chyba że chcesz wygasić decyzje to wtedy chyba 162 albo 163 KPA.
A gdyby dłużnik płacił przez 6 miesięcy i zwrócił się o zwrot prawa jazdy uchyliłabyś tą decyzję?
Podczas mojej nieobecności dłużnik przyszedł na wywiad, płacił 6 miesięcy i jeszcze złożył wniosek o zwrot prawa jazdy. Moja zastępczyni wysłała tylko pismo do starosty o zwrot prawa jazdy, ale nie wpadła na pomysł żeby uchylić mu decyzję. Pod koniec 2017r. przyszedł kolejny wniosek o podjęcie działań wobec dłużnika - przyszedł na wywiad ale nie może się zarejestrować w PUP bo został skreślony z listy. Czy mogę w ogóle wydać decyzję??
jeśli został wykreślony z powodu nie stawienia się to wyślij zobowiązanie do zarejestrowania się jako poszukujący pracy. Decyzji nie wydajesz bo tamta jest w mocy.
Ja go już zobowiązałam do zarejestrowania i przyniósł mi właśnie odmowę. A ja mu nie chce wydać decyzji o uchylaniu tylko ona już powinna być dawno uchylona. Ale teraz w związku z tym, że on nie jest zarejestrowany i nie może tego zrobić zastanawiam się czy mogę ją w ogóle uchylić.
sprawdzałaś czy paci 50%. Zobowiązałaś go do zarejestrowania się jako bezrobotny czy jako poszukujący pracy bo jeśli został skreślony jako bezrobotny to zobowiązujemy do zarejestrowania się jako poszukujący pracy. Jeśli Urząd go nie zarejestruje a płaci 50% to ja bym uchyliła decyzję