Takiego słownictwa \'baby\" nie spodziewałam się usłyszeć od pracownika pcpr-u. Nie można generalizować wszystkich pracowników socjalnych. Dodam również jestem pracownikiem pcpr-u i wielu pracowników socjalnych jest bardzo oddanych swojej pracy. Kry swoje oczy proszę wykorzystać w swojej pracy zawodowej do pomocy osobom potrzebującym pomocy, a nie na innych pracowników socjalnych. Życzę owocnej pracy
Edyto proszę nie oburzaj się tak na moje słowa. Niestety u mnie w mieście na stanowiskach pracowników socjalnych w mops znajdują się bardzo nieodpowiednie osoby. a ludzie którzy marzą o takiej pracy, chca pomagać ludziom, kończą studia na adekwatnym kierunku, nie mają na to szans, bo nie maja w rodzinie żadnej ważnej osoby w urzędzie miasta. na jakim świecie Ty żyjesz? Ja po prostu jestem rozgoryczony polskimi małomiasteczkowymi realiami. przepraszam ale powinienem urzyć słowa \"babsztyle\".
a dlaczego \"małomiasteczkowe realia\". Przecież tak jest wszędzie. Wystarczy przejść z jednej partii do partii rządzącej i można wynegocjować niezły stołek nie wspominając o układch i znajomościach a później mamy takie gnioty w rozporządzeniach jakie mamy.
Kry - wiem dokładnie na jakim świecie żyję. Jest pełne niesprawiedliwości. Ale mimo wszystko uważam, że nie można wszystkiego uogólniać. Ciekawa jestem jak Panu udało się dostać pracę bez znajomości w pcpr? Ja jak Pan zauważył jestem kobietą i czuję się oburzona Pana słownictwem, które dotyka kobiet.
Pani Edyto przepraszam Panią oraz wszystkich pracowników socjalnych, którzy wykonują swój zawód jak należy. moje słowa odnoszą się tylko do pracownic z mojego miasta, które znam i których nie szanuję. Pozdrawiam wszystkich asystentów rodziny, pracowników i pracownice socjalne, którzy są właściwymi osobami na właściwym miejscu!
Przeprosiny przyjęte. Pragnę tylko dodać, że nie jestem pracownikiem socjalnym, ale zdarza mi się z nimi współpracować - jest oczywiście różnie. Raz lepiej raz gorzej. Jak to w pracy. Pozdrawiam kry
Istotne zmiany w funkcjonowaniu systemu pomocy społecznej wprowadzi również ustawa samorządowa MAC - w czerwcu przyjęto do niej założenia obecnie konsultowany jest projekt tej ustawy.
Argumenty MAC. Do 13 grudnia konsultacje projektu ustawy samorządowej
Małe gminy i powiaty mają problemy związane z wyższymi kosztami działalności, brakiem wystarczającego zaplecza kadrowego, niekorzystną strukturą demograficzną - wylicza MAC. Według MAC, samorządom potrzeba uelastycznienia organizacji pracy tak, aby mogły dostosować rozwiązania do lokalnych potrzeb i możliwości.
Np. małe gminy i powiaty mają problemy związane z wyższymi kosztami działalności, brakiem wystarczającego zaplecza kadrowego, niekorzystną strukturą demograficzną czy migracjami.
\"Te trudne warunki wpływają negatywnie na ich rozwój i ograniczają szanse na podniesienie jakości życia mieszkańców. Rozwiązaniem mogłoby być zwiększenie zachęt do łączenia samorządów\".