Nie liczymy
chyba wszystko z dochodu wypadło...wiele osób bedzie wiec mialo dochod zerowy w deklaracji...
art.6 ust.10. Wysokość dodatku mieszkaniowego, łącznie z ryczałtem, o którym mowa w ust. 7, nie może przekraczać, z zastrzeżeniem ust. 11, 70% wydatków przypadających na normatywną powierzchnię zajmowanego lokalu mieszkalnego lub 70% faktycznych wydatków ponoszonych za lokal mieszkalny, jeżeli powierzchnia tego lokalu jest mniejsza lub równa normatywnej powierzchni.
wyliczasz dodatek mieszkaniowy...i wychodzi np 100 zł (czyli wydatki na pow norm -:-) pisze: ↑25 cze 2021, 8:17art.6 ust.10. Wysokość dodatku mieszkaniowego, łącznie z ryczałtem, o którym mowa w ust. 7, nie może przekraczać, z zastrzeżeniem ust. 11, 70% wydatków przypadających na normatywną powierzchnię zajmowanego lokalu mieszkalnego lub 70% faktycznych wydatków ponoszonych za lokal mieszkalny, jeżeli powierzchnia tego lokalu jest mniejsza lub równa normatywnej powierzchni.
art.6 ust. 11. Rada gminy, w drodze uchwały, może podwyższyć lub obniżyć, nie więcej niż o 20 punktów procentowych, wysokość wskaźników procentowych, o których mowa w ust. 10.
gmina może więc mieć wskaźnik 70% lub w drodze uchwały podnieść do 90 % lub obniżyc do 50 % ...czyli maksymalnie o 20 punktów procentowych:) Wy macie ile? chyba wiesz jak się stosuje do wyliczen:)
reasumujac...wnioskodawca według ustawy ma obowiazek przechowywac dokumenty 3 lata...ale...hmm ja dołączam zaswiadczenia do wniosku bo w razie kontroli wszystko jest ...ale nie jest konieczne trzymanie zaswiadczen zwlaszcza ze RODO