dodatek na pokrycie zwiększonych kosztów

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 07 mar 2016, 12:16

Rodzina zastępcza pozostała na dotychczasowych zasadach zgodnie z art. 226 ust 5.
Zgłosiła się do nas z wnioskiem, gdyż dziecko otrzymało orzeczenie o niepełnosprawności (wcześniej było bez orzeczenia).
Jak przyznajecie takie świadczenie? Według starych przepisów ustawy ops czy jako świadczenie z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zast.?
Wdzięczna będę za każde podpowiedzi :)
karolinka

Napisano: 08 mar 2016, 10:37

Może ktoś coś podpowie?
karolinka

Napisano: 08 mar 2016, 14:48

ja miałem taki przypadek i wtedy wybrnąłem z tego następująco: rodzina zastępcza złożyła rezygnację z pobierania świadczenia na "starych zasadach" po czym zwróciła się z wnioskiem o przyznanie świadczenia i dodatku z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej bo to się im bardziej opłacało
TOMASZ6

Napisano: 08 mar 2016, 16:25

Sprawa nie jest taka prosta, ponieważ RZ nie złoży mi takiego wniosku. Rodzina pobiera pomoc w wysokości 988,20 zł :( więc nie opłaci się przejście na ustawę o Pieczy.
Może ktoś jeszcze podpowie co zrobić w takiej sytuacji?
karolinka

Napisano: 09 mar 2016, 11:27

w takim razie w Twoim przypadku należy zastosować propozycję Tryniszywskiej (tej od komentarza do pieczy) i świadczenie niech idzie na "starych zasadach" a dodatek przyznaj w myśl ustawy o wspieraniu... takie moje zdanie ;)
TOMASZ6

Napisano: 10 mar 2016, 10:37

Dzięki Tomasz6. Takie właśnie rozwiązanie przyjęłam :) pozdrawiam!
karolinka

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny