Dodatek osłonowy może być wyższy. Jest jeden warunek.

Wybrane tematy:
Wzory informacji, decyzji Webinar - dodatek osłonowy. B. Mazurkiewicz 08/02/2022 Informator dla samorządów Ministerstwo Klimatu i Środowiska - Dodatek osłonowy. Pytania i odpowiedzi dopłaty unijne ARiMR jak pozyskać dane WZÓR PISMA DO ZUSU O WYSOKOŚĆ SKŁADEK ZDROWOTNYCH ZA 2020R.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mind Of Good
Stażysta
Posty: 196
Rejestracja: 14 gru 2021, 11:14
Zajmuję się: RODO
Kontakt:

Dodatek osłonowy może być wyższy. Jest jeden warunek.

Post autor: Mind Of Good »

Mieszkańcy lokali ogrzewanych węglem mogą starać się o wyższy dodatek osłonowy; niezbędnym warunkiem będzie złożony wniosek o wpis źródła ogrzewania domu lub mieszkania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynku (CEEB) - informuje PAP rzecznik resortu klimatu i środowiska Aleksander Brzózka.

Jak wyjaśnił Brzózka, odbiorcami dodatku osłonowego w podstawowej wysokości są te gospodarstwa domowe, które spełniają określone w ustawie kryteria dochodowe. Obecnie o wyższe świadczenie mogą ubiegać się osoby ogrzewające swoje domostwo węglem lub paliwami węglopochodnymi. Czyli takie, u których źródłem ogrzewania jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy. Takie źródło musi być jednak wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. To rejestr, który zaczął działać w lipcu 2021 r.

Rzecznik przekazał, że ustawa, nad którą prace zakończył Senat, pozwoli otrzymać wyższą kwotę dodatku osłonowego tym gospodarstwom, które nie uzyskały jeszcze wpisu do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, ale już złożyły do niej wniosek.
Zachłychnięci tym co wiemy, zapomnieliśmy zapytać, czy nam wolno.
Awatar użytkownika
Mind Of Good
Stażysta
Posty: 196
Rejestracja: 14 gru 2021, 11:14
Zajmuję się: RODO
Kontakt:

Re: Dodatek osłonowy może być wyższy. Jest jeden warunek.

Post autor: Mind Of Good »

W przypadku gdy zainteresowani otrzymaniem dodatku osłonowego mieszkają w budynku korzystającym z ciepła z sieci ciepłowniczej, ogrzewany jest on drewnem, pelletem czy gazem, mogą złożyć wniosek o przyznanie świadczenia w podstawowych wysokościach (wskazanych w art. 2 ust. 5 ustawy o dodatku osłonowym).

W praktyce oznacza to, że mieszkańcy domów lub mieszkań, które są ogrzewane np. piecem węglowym, nie będą musieli mieć wpisu do CEEB — wystarczy potwierdzenie złożenia wniosku o taki wpis, aby otrzymać wyższe świadczenie. Te ważne i niezbędne zmiany w prawie są częścią dużego pakietu rozwiązań służących ochronie odbiorców w aktualnej sytuacji — powiedział rzecznik MKiŚ.
Zachłychnięci tym co wiemy, zapomnieliśmy zapytać, czy nam wolno.
ODPOWIEDZ