DPS - POSTANOWIENIE SĄDU A WYKONANIE - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Napisano: 23 lip 2009, 11:16

Co należy zrobić aby umieścić w DPS osobę mając postanowienie Sądu o skierowaniu danej osoby.
Wnioskowano o umieszczenie w dps bez zgody, osoba nie jest ubezwłasnowolniona./ osoba starsza, zniedołężniała, ma złe warunki mieszaniowe, nie wyrażała dobrowolnie zgody/.
Wysłano pismo do Sądu w sprawie przymusowego nakazu doprowadzenia przez policję osoby do dps, Sąd odmówił opierając się o ustawę o zdrowiu psychicznym / osoba nie jest agresywna, obecnie nie zagraża również sobie w sposób bezpośredni/. Czy wobec powyższego można wystąpić o nadanie klauzuli wykonalności tego postanowienia do Sądu lub zrobić coś innego w tej sprawie aby osoba trafiła przed zimą do dps
~Ania


Napisano: 24 lip 2009, 16:51

Czy osoba oczekuje na miejsce w konkretnym DPS czy tylko zostało wydane przez Sąd postanowienie?
~Małgorzata

Napisano: 28 lip 2009, 10:46

Jeżeli wydane jest postanowienie o umieszczeniu w DPS to jakie dokumenty są niezbędne przy wysyłaniu do PCPR, czy również potrzebne są badania?
~Maja

Napisano: 27 sie 2009, 23:23

W moim Ośrodku zbiera się taką dokumentację, jak do normalnego skierowania - wywiad, decyzja zus/krus, zaświadczenia lekarskie, wywiady alimentacyjne. Ogólnie przy kierowaniu osób z postanowienia sądu można wydawać skierowanie bez dokumentacji. Na jej zebranie są trzy miesiące.
~biedronka



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x