Dwa zaświadczenia z US - PIT/UZ ?

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 10 sie 2015, 11:47

Urząd Skarbowy wydaje zaświadczenia o dochodach za 2014r. w dwóch egzemplarzach, z innymi kwotami O co chodzi? Mamy sumować dochody z dwóch zaświadczeń czy mniejsza kwota dochodu to jest ulga na dzieci i czy ją trzeba wliczać?
dddjd


Napisano: 10 sie 2015, 13:52

te drugie zaświadczenie to z PITU UZ, też własnie babka mi przyniosła, pamiętam na szkoleniu mówili, że to dopiero będziemy wliczać za rok, a nie teraz, ale US wykazał że to dochód za 2014 to więc musimy to wliczyć
Kasia...

Napisano: 10 sie 2015, 14:12

USTAWA
z dnia 23 października 2014 r.
o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw
Art. 6. Ustawa ma zastosowanie do dochodów uzyskanych (straty poniesionej) od dnia 1 stycznia 2014 r.
Art. 7. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2015 r.
Tak więc doliczamy w okresie 2016/2017, biorąc pod uwagę dochód z 2015 r.
nowapa
Podinspektor
Posty: 1078
Od: 16 gru 2014, 11:47
Zajmuję się:

Napisano: 10 sie 2015, 14:19

W US powiedzieli, że to jest dochód uzyskany w 2014r. tylko na druku UZ, a nie na PIT i trzeba dwa dochody sumować, z dwóch zaświadczeń.
dddjd

Napisano: 10 sie 2015, 14:37

a ja dostałam zaświadczenie że pkt. 1 - dochód, zwiera też kwotę 224 otrzymaną na podstawie art. 27 f ust 8 -10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych..to jak powinniśmy to robić? odjąć tą kwotę i doliczyć za rok czy już w tym roku policzyć jak wskazuje US
olaaa

Napisano: 10 sie 2015, 14:41

Ja mam dwa żaswiadczenia z US
1. dochód za 2014 na podstawie pit 37
2. dochód za 2014 na podstawie pit UZ
Kasia...

Napisano: 10 sie 2015, 14:58

znalazłam informację ze ustawa z dnia 23.10.2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych ustaw (Dz.U.2014.1644)w art. 4 zmienia ustawę o świadczeniach rodzinnych dot. dochodów niepodlegających opodatkowaniu i dodaje się tiret 29 w brzmieniu: kwoty otrzymane na podstawie art. 27 f ust. 8- 10 ustawy z dna 26.07.1991 o podatku dochodowym od osób fizycznych..więc jest to dochód niepodlegający opodatkowaniu tylko na jaki rok go wpisać
olaaaa

Napisano: 10 sie 2015, 15:08

2015
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18628
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 10 sie 2015, 15:23

Jak do 2015 jak to jest dochód uzyskany w 2014r. ?
dddjd

Napisano: 10 sie 2015, 15:34

a w którym miesiącu 2014 roku go uzyskał?
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18628
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny