Dwa zaświadczenia z US - PIT/UZ ?

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 16 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 10 sie 2015, 15:46

„– kwoty otrzymane na podstawie art. 27f ust. 8–10 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób
fizycznych;”.
ponieważ i ustawa z 12.19.2014 poz. 1644 i rozp MF z 28.11 2014 poz. 1673 weszły w życie z dniem 1 stycznia 2015 r.- kwoty z PIT/UZ za 2014 r. dotyczą innych dochodów nieopodatkowanych, ale faktycznie otrzymanych dopiero w 2015 r.
nowapa
Podinspektor
Posty: 1078
Od: 16 gru 2014, 11:47
Zajmuję się:


Napisano: 11 sie 2015, 9:27

W takim bądź razie US wprowadza w błąd, wystawiając ulgę otrzymaną przez osoby na dzieci na zaświadczeniu jako dochód uzyskany w 2014r.
Czyli ten dochód wnioskodawcy będą wpisywać na oświadczeniach jako dochód nieopodatkowany uzyskany w 2015r. w okresie świadczeniowym 2016/2017?
Lepiej oddawać im te zaświadczenia skoro nam nie są one teraz potrzebne, niech przyniosą je za rok do nowych wniosków.
dddjd

Napisano: 11 sie 2015, 15:16

Nikt nie wie? Jak to robić?
dddjd

Napisano: 17 sie 2015, 9:12

to liczymy w okresie świadczeniowym 2015/2016 dochód z PIT/UZ czy nie?
kamka

Napisano: 17 sie 2015, 12:05

Zaświadczenie z us musi być zgodne z naszym rozporządzeniem a w rozporządzeniu nie ma zadnych dopisków. Moja skarbówka na razie wydaje zaświadczenia dobrze, bez tego uz.
***************************************
Człowiek nie jest taki, co by sobie nie poradził:)
POCAHONTAS
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1333
Od: 25 lis 2005, 10:00
Zajmuję się:
Lokalizacja: Pomorze, Polska

Napisano: 16 sie 2016, 14:46

Przez empatię?
agam111


  
Strona 2 z 2    [ Posty: 16 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny