egzekucja nalezności od rodziców biologicznych

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 26 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 07 paź 2014, 10:31

W naszym ośrodku do tej pory nie była prowadzona egzekucja należności od rodziców biologicznych za pobyt dziecka w pieczy. Mamy kilka pytań odnośnie tego zagadnienia do ośrodków, które są już zaznajomione z tematem:
- kto zajmuje się egzekucją? do jakiego momentu robi to pracownik merytoryczny, a od którego księgowość/dział świadczeń? (upomnienia, tytuły wykonawcze, podział na kwotę należną i odsetki)
- kto podpisuje tytuły wykonawcze: kierownik PCPR czy starosta?
- jaki dział ewidencjonuje wpływ należności?
- na czyje konto (PCPR czy starostwa) wpływają należności?
majak


Napisano: 07 paź 2014, 14:30

ja jako pion świadczeń działam do momentu wydania decyzji, egzekucje prowadzi księgowość... tytuły podpisuje starosta, co do zasady kasa na konto starostwa ale można kombinować inaczej...
Tomasz

Napisano: 08 paź 2014, 10:52

a czy u kogoś z Was postępowaniem egzekucyjnym zajmuje się w całości dział pieczy zastępczej?
majak

Napisano: 08 paź 2014, 15:06

* egzekucję robi księgowość, która nie jest w dziale "pieczy zastępczej"
* a tak z innej beczki jak piszesz odstąpienia to wpisujesz, że dziecko jest w danej rodzinie zastępczej "kowalski" czy piszesz ogólnie, że przebywa w pieczy zastępczej
TOMASZ

Napisano: 09 paź 2014, 10:03

My piszemy ogólnie w pieczy rodzinnej lub w pieczy instytucjonalnej

A jeśli chodzi o egzekucje to u nas jest osoba w dziale organizacyjno prawnym która zajmuje się upomnieniami, następnie wysyła tytuł wykonawczy do organu egzekucyjnego tj. Naczelnika Urzędu Skarbowego i prowadzi cała korespondencję z tym Urzędem. Księgowaniem wpłat i ewentualnym naliczaniem odsetek zajmuje się dział Księgowości - do nich wpływają kopie decyzji - to przecież w ich zakresie jest sprawa księgowania dochodów itp. sprawy. Natomiast na mnie spoczywa obowiązek zgłaszania delikwenta do biura informacji gospodarczej. Aktualizuję tę informację co kwartał in minus - czyli jak rosną odsetki. Jeśli ktoś wpłacił to jest obowiązek aktualizowania danych szybciej - ale teraz nie pamiętam do kiedy ;)
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21
Zajmuję się:

Napisano: 09 paź 2014, 11:23

my piszemy w jakiej rodzinie dziecko się znajduje...

iwa27, a korzystasz z POMOSTu żeby przekazać informację do BIGu? tam jest taka funkcja jak "lista dłużników" i "przekazywanie informacji do BIG", ale nie bardzo wiem czy i jak to działa.
majak

Napisano: 09 paź 2014, 12:50

Nie korzystam z POMOSTU. Mamy podpisaną umowę z firmą ERIF i tam mam swoje konto i tam logując się dodaję wszystkie informacje.
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21
Zajmuję się:

Napisano: 09 paź 2014, 20:47

Ja robię też tak jak iwa27, bardzo ciekawy temat! Ja mam pytanie troszkę z innej działki: Czy obciążacie rodziców lub odstępujecie od naliczenia opłaty za pobyt w pieczy zastępczej PEŁNOLETNIEJ osoby ( bo już nie dziecka) ?
Pytanie do iwa27 - my też jesteśmy w ERIF - czy sprawdzaliście swojego dłużnika czy ma inne długi? na to podobno trzeba zgody dłużnika żeby można było go sprawdzić.
Czy ktoś umarzał duże kwoty rodzicom biologicznym? potrzebuję pilnej pomocy w tej kwestii - pozdrawiam G.
Gocha21

Napisano: 10 paź 2014, 9:36

ja naliczałem wszystkim pełnoletnim ( w rodzinach i w placówkach - miałem ok. 10 odwołań i wszystkie SKO utrzymało ) i nie robiłem od tego żadnych odstąpień... co do umorzeń to stosujemy często w całości jak komornik nic nie może ściągnąć i postępowanie egzekucyjne jest bezskuteczne
Tomasz

Napisano: 10 paź 2014, 11:33

i umarzacie takim osobom w całości opłatę? a macie na to jakiś zapis w uchwale rady miasta?

ja też naliczam wszystkim rodzicom biologicznych pełnoletnich, uczących się, pozostających w rodzinie. dlaczego niby nie naliczać?
majak


  
Strona 1 z 3    [ Posty: 26 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny