Są dwa wyroki sądowe,które uchyliły dec. SKO podtrzymującą dec. OPS, który tak wliczył. WSA GDAŃSK II SA/Gd 783/10 z dnia 02.02.2011r. a drugi z Poznania ale nie pamiętam sygnatury. W uzasadnieniu podano, iż nie należy doliczać dochodu męża do dochodu rodziny bo w bazowym nie był mężem matki. Co myślisz bo ja uważam że wedle ustawy to skoro, ktoś jest członkiem rodziny to należy jego dochody wliczyć w rozumieniu def. dochodu rodziny.Monia 29 pisze:Moim zdaniem bierzesz dochody z bazowego.
W konsekwencji należy uznać, że mamy tu do czynienia - ze zmianą składu rodziny, której skład był inny w roku poprzedzającym okres zasiłkowy, inny zaś w momencie składania wniosku o przyznanie świadczeń rodzinnych.
dzięki za wypowiedź podzielam Twoje zdanie.noteev pisze:No ciekawe te wyroki...
Jednak ja bym brał dochód męża z roku bazowego. Po pierwsze w obecnym stanie prawnym mamy definicję "dochodu członka rodziny" (wtedy nie było), co oznacza dochód osiągnięty w roku bazowym z zast. art. 5 ust. 4-4b. Rodzina to odpowiednio "członkowie rodziny", a zawarcie małżeństwa powoduje "zawiązanie' rodziny.
Po drugie, jeśli by iść tym tokiem, to zawarcie małżeństwa w styczniu 2015 wykluczałoby branie dochodów męża z roku bazowego (bo nie byli małżeństwem), a rozwód w styczniu 2015 nie wykluczałby brania dochodów byłego męża (bo byli małżeństwem), co byłoby absurdemW konsekwencji należy uznać, że mamy tu do czynienia - ze zmianą składu rodziny, której skład był inny w roku poprzedzającym okres zasiłkowy, inny zaś w momencie składania wniosku o przyznanie świadczeń rodzinnych.