Elmer pomozesz?

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 30 kwie 2015, 12:41

Pani miala wychowawczy. Teraz w kwietniu dostala do 3,04 bo 4,04 syn konczy 4 lata i teraz moje pytanie czy nie powinna miec dalej tego wychowawczego nie do ukonczenia 5lat? Nie pobiera dluzej jak 2 lata. Od pracodawcy ma udzielony do wrzesnia.
Podpowiedzcie prosze jak to jest z tymi latami z gory dzieki.
Gość


Napisano: 30 kwie 2015, 12:48

obecnie urlop wychowawczy przysługuje do 5 r. ż. dziecka i tak samo ewentualny dodatek
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18468
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 30 kwie 2015, 12:55

Czy moze ktos wkleic link gdzie mozna poczytac o tych latach w ustawie jest tylko na jaki okres mozna przyznac a te lata? Rozporzadzenie?
mopsgroj

Napisano: 30 kwie 2015, 13:03

kodeks pracy :) my dodatek przyznajemy jesli pracodawca udzielil uropu wych., a udziela go na podstawie kodeksu pracy - i to nam wystarcza, nie musi byc zapisu w naszej ustawie czy naszym rozporzadzeniu nic o wieku dziecka do kiedy mozna przyznac dodatek bo mozna go przyznac tylko wtedy kiedy wnioskodawca przebywa na urlopie wychowawczym - a pracodawca nie moze go udzielic inacxzej niz jest w kodeksie pracy
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7040
Od: 02 lut 2007, 15:50
Zajmuję się:
Lokalizacja: najładniejsza:), Polska

Napisano: 30 kwie 2015, 14:40

sytuacja wyglada tak: wychowawczy udzielony od 20.10.2013 do 30.09.2015, dziecko urodzone 04.04.2011
dodatek powinien byc do 30.09.2015?? dlaczego program przyznal do momentu ukonczenia 4 lat?? mial tak ktos??
Gość

Napisano: 30 kwie 2015, 15:01

Art. 186. [Urlop wychowawczy] § 1. Pracownik zatrudniony co najmniej 6 miesięcy ma prawo do urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez nie 4 roku życia. Do sześciomiesięcznego okresu zatrudnienia wlicza się poprzednie okresy zatrudnienia.
to moze byc powodem
wychowawczy

Napisano: 30 kwie 2015, 15:07

ok stary art i byly 4 lata ale czy w programie to jest gdzies ustawione ze blednie przyznalo?? pracujemy na sygnity, czy z dniem zmiany z 4 na 5 lat zmienialiscie cos u siebie??
Gość

Napisano: 30 kwie 2015, 15:11

wychowawczy pisze:Art. 186. [Urlop wychowawczy] § 1. Pracownik zatrudniony co najmniej 6 miesięcy ma prawo do urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez nie 4 roku życia. Do sześciomiesięcznego okresu zatrudnienia wlicza się poprzednie okresy zatrudnienia.
to moze byc powodem
tylko,ze przytaczasz przepis, ktory zostal zmieniony i teraz brzmi nieco inaczej :)
powodem ograniczenia dodatku pzrez system moze byc wlasnie to,ze programisci twojego programu nie zmienili tej reguly po zmianie w kodeksie pracy
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7040
Od: 02 lut 2007, 15:50
Zajmuję się:
Lokalizacja: najładniejsza:), Polska

Napisano: 30 kwie 2015, 15:18

kb pisze:
wychowawczy pisze:Art. 186. [Urlop wychowawczy] § 1. Pracownik zatrudniony co najmniej 6 miesięcy ma prawo do urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez nie 4 roku życia. Do sześciomiesięcznego okresu zatrudnienia wlicza się poprzednie okresy zatrudnienia.
to moze byc powodem
tylko,ze przytaczasz przepis, ktory zostal zmieniony i teraz brzmi nieco inaczej :)
powodem ograniczenia dodatku pzrez system moze byc wlasnie to,ze programisci twojego programu nie zmienili tej reguly po zmianie w kodeksie pracy
kb - da sie to gdzies sprawdzic??
Gość

Napisano: 30 kwie 2015, 20:46

Art.
186.
[Urlop wychowawczy]
§
1.
Pracownik zatrudniony co najmniej 6
mie
-
sięcy ma prawo do urlopu wychowawczego w
celu
sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Do
sześciomiesięcznego okresu zatrudnienia wlicza
się poprzednie okresy zatrudnienia.
§
2.
Wymiar urlopu wychowawczego wynosi do
36
miesięcy. Urlop jest udzielany na okres nie dłuż
-
szy niż do ukończenia przez dziecko 5 roku życia.
§
3.
Jeżeli z
powodu stanu zdrowia potwier
-
dzonego orzeczeniem
o
niepełnosprawności lub
stopniu niepełnosprawności dziecko wymaga oso
-
bistej opieki pracownika, niezależnie od urlopu,
o
którym mowa w
§
2, może być udzielony urlop
wychowawczy w
wymiarze do 36
miesięcy, jednak
na okres nie dłuższy niż do ukończenia przez dzie
-
cko 18 roku życia
...


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny