Faktury do stypendium termin gdzie on jest unormowany?

Wybrane tematy:
przeliczenie dochodów Skład rodziny od kiedy wliczać członka rodziny pismo z kuratorium o wkładach własnych Stypendia szkolne, zmiana kryterium dochodowego Wzór decyzji Wypłata zasiłku szkolnego
ODPOWIEDZ
gabrielazosip
Stażysta
Posty: 58
Rejestracja: 15 maja 2018, 13:01
Zajmuję się: ZOSIP - stypendia
Kontakt:

Faktury do stypendium termin gdzie on jest unormowany?

Post autor: gabrielazosip »

Witam, czy macie w swoim regulaminie zapis za jaki okres można składać fa?? czy jest to gdzieś unormowane w ustawie?? pomocy???
mag027
Referent
Posty: 217
Rejestracja: 25 sie 2017, 9:55
Zajmuję się: dod.mieszkaniowe,stypendia szkolne, KDR
Kontakt:

Re: Faktury do stypendium termin gdzie on jest unormowany?

Post autor: mag027 »

Ja mam ustalone to w Uchwale Rady Miasta aczkolwiek co dopiero rozmawiałam o tym z naszą prawniczką i kazała mi przypomnieć jak będą wnioskować o zmiany, gdyż jest tam bezsensownie napisane, że faktury trzeba przynieść nie później niż do 20 czerwca danego roku szkolnego a zarazem jest tam napisane, że stypendium przyznaje się i wypłaca za okres IX-XII i potem drugi raz za I-VI. Więc ja muszę umownie wprowadzać datę przyniesienia faktur teraz, żebym w grudniu mogła na podstawie tych faktur napisać decyzję. A gdyby ktoś był upierdliwy to mi powie, że ma czas do 20 czerwca. Trochę bubel wyszedł.
tko
Stażysta
Posty: 140
Rejestracja: 13 wrz 2018, 12:25
Zajmuję się: pomocą społeczną
Kontakt:

Re: Faktury do stypendium termin gdzie on jest unormowany?

Post autor: tko »

Stypendium przyznaje się na dany rok szkolny, a więc te osoby do końca roku szkolnego mogą się z tego rozliczać (przedkładać rachunki) i wprowadzenie w tym zakresie jakiś terminów np. trzeba fv przedłożyć do 30 stycznia jest z gruntu rzeczy rażącym naruszeniem prawa i powinno powodować uchylenie takiej decyzji.

"Adresat świadczenia ma czas do końca sierpnia na przekazanie rachunków wystawionych nawet na początku roku szkolnego.
 Jeśli strona nie dostarczy rachunków do końca roku szkolnego, na który przyznano stypendium, organ przyznający I instancji ma obowiązek stwierdzić jego wygaśnięcie w drodze decyzji (art. 162 § 1 pkt 2 i § 3 KPA). W tym celu wszczyna i przeprowadza postępowanie administracyjne z urzędu.
 Wygaszenie decyzji przyznającej powoduje – po uprawomocnieniu – odblokowanie środków finansowych zaplanowanych na jej realizację. Można je spożytkować na wypłatę stypendium innej osobie lub tej samej, ale na nowy okres stypendialny. Pozostawienie sprawy bez ingerencji organu do końca roku budżetowego spowoduje konieczność zwrotu dotacji do budżetu państwa, jeśli wypłata stypendium według przedmiotowej decyzji zaplanowana była ze środków dotacyjnych."

- Piotr Ciszewski w: Pomoc materialna dla uczniów. Stypendia i zasiłki szkolne oraz stypendia motywacyjne, 2014
ODPOWIEDZ