Firma zagranicą jak ściągnąć dochody?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 30 sty 2017, 11:37

Witam
Przyszła do mnie Pani informując ,ze potrzebuje pomocy bo nie ma z czego żyć.Mąż ma zarejestrowana firmę w Holandii ale nie ma żadnych zleceń i dochodów (od lipca)tak oświadcza,pobierają zasiłek rodzinny na dzieci 180 euro,czy wystarczy zwykłe oświadczenie ,że firma nie ma żadnych dochodów,czy muszę sama ściągać, tylko skąd?Mieliście takie przypadki,proszę o pomoc jak to ugryźć.
PANI POINFORMOWAŁA ,ŻE TAM NIE OPŁACAJĄ ŻADNYCH SKŁADEK,ROZLICZAJĄ SIĘ OD ZLECENIA Z PODATKIEM ALE TROCHĘ TO NIE JASNE...
dea


Napisano: 31 sty 2017, 10:05

Nikt nie pomoże...
Gość

Napisano: 31 sty 2017, 10:23

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... olsce.html

niżej jest w artykule o Holandii z którego wynika ze oprócz tego ze rozliczają się w Holandii to i w Polsce. Zapytaj o pit z tamtego roku ( tak dla zasady)
Polscy podatnicy pracujący w Holandii muszą rozliczyć się z podatku od wynagrodzenia uzyskanego za granicą. Deklarację podatkową składać będą oni co do zasady podwójnie. Po pierwsze zmuszeni będą rozliczyć się w Holandii, wskazując w deklaracji podatkowej tamtejsze zarobki, ulgi podatkowe i podatek do zapłaty lub nadwyżkę zaliczek nad podatkiem należnym (w wyniku czego uzyskają zwrot podatku). Niezależnie od tego obowiązku podatnik zmuszony jest dokonać rozliczenia podatkowego w Polsce.
a jak nie.. to weź oświadczenie i już tylko z czego się utrzymywali od lipca???? z tego 180 euro a teraz nie mogą , a cóż eis takiego stało że teraz nie starczy??
Wredniocha
Referent
Posty: 455
Od: 17 gru 2016, 14:13
Zajmuję się: Innymi


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny