GOPS-y DO LIKWIDACJI ! - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 10 sty 2013, 10:34

TO NAM RZĄD SZYKUJE NIESPODZIANKĘ !

Rząd zapowiada samorządową rewolucję. Resort Administracji i Cyfryzacji proponuje zmniejszenie liczby jednostek samorządu terytorialnego oraz redukcję zatrudnienia w instytucjach samorządowych. Zdaniem Marka Wójcika - zastępcy sekretarza generalnego Związku Powiatów Polskich, taka redukcja etatów nie powinna być powodem do niepokoju.
Szef resortu cyfryzacji minister Michał Boni podkreśla, że zmniejszenie liczby jednostek samorządu terytorialnego przyniesie oszczędności.

Ministerstwo chce, by już wybory samorządowe w 2014 r. mogły się odbywać w ramach nowych, większych jednostek samorządowych. Niewykluczone, że w takich jednostkach pojawi się więcej radnych, niż wynikałoby to z liczby mieszkańców.

Planowane przepisy mają także prowadzić do redukcji zatrudnienia w instytucjach samorządowych.
Gminy czy powiaty będą też miały możliwość tworzenia centrów usług wspólnych, które kompleksowo zajmą się na przykład księgowością. Jako przykład Magdalena Młochowska podała ośrodki pomocy społecznej. W Polsce działa 414 takich ośrodków, które zatrudniają pięć osób lub mniej. W każdej z nich musi działać cała biurokracja: od kierownika, księgowej do obsługi administracyjnej.

Ministerstwo obiecuje, że projekt ustawy w tej sprawie powstanie jeszcze w tym roku.
~pawel

Napisano: 14 cze 2013, 23:42

Rząd przyjął założenia ustawy samorządowej

Mówiono, że prace nad tą ustawą zostały wstrzymane a tu proszę, rząd przyjął założenia rewolucyjnej ustawy MAiC. Trwają prace nad projektem ustawy o poprawie warunków świadczenia usług przez jednostki samorządu terytorialnego JST, której autorem jest Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Zmiany, które wprowadzi ustawa będą miały istotny wpływ na funkcjonowanie systemu pomocy społecznej.

https://mac.gov.pl/dzialania/rzad-przyj ... orzadowej/
~zwiadowca

Napisano: 15 cze 2013, 23:54

Rząd przyjął założenia ustawy samorządowej
Co zmieni nowa ustawa samorządowa?
https://mac.gov.pl/wp-content/uploads/2 ... 87x548.jpg
~pracownik socjalny

Napisano: 26 lis 2013, 12:09

Projekt ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz o zmianie niektórych innych ustaw. A mówiono, że tej ustawy MAC nie będzie. W czerwcu przyjęto jednak do niej założenia i jest już projekt.

http://legislacja.rcl.gov.pl/lista/2/pr ... log/188216

http://www.ops.pl/news.php?id=26298
~UWAGA!


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x