huragan
Re: huragan
Nie miałaś pożaru, powodzi itp.? Przecież to wszystko zdarzenie losowe. Podstawa prawna ta sama a uzasadnienie indywidualne, zgodnie z wywiadem.
Re: huragan
dzięki za wyczerpującą podpowiedź, chodzi mi o szacowane straty-protokoły,pieniądze z budżetu-czy są jakieś wytyczne
Re: huragan
czy było to zjawisko występujące na skalę masową? Czy był to jeden incydentalny przypadek?
Re: huragan
Jeśli był to jednostkowe zdarzenia wojewoda nie uruchamia żadnych środków rządowych a pomocy może udzielić gmina z własnych środków na zasadach ogólnych. Wytyczne nie są podstawą do wydania decyzji, pamiętaj! A w naszej ustawie jest tylko jeden artykuł odnoszący się do pomocy z powodu zdarzenia losowego.
Re: huragan
to nie był jeden przypadek, przyszło 12 imiennych protokołów z województwa z oszacowanymi stratami
Re: huragan
Jeśli wojewoda uruchomi pieniądze z rezerwy na ten cel wystąpcie do niego o wytyczne. Za każdym zdarzeniem wytyczne są odrębnie pisane. Jestem z gminy powodziowej. Mam różne decyzje: na 6 tys., na 20 tys., 100 tys. Ale trzeba pamiętać by w decyzji nie powoływać się na wytyczne gdyż nie jest to przepis prawa. Podstawa to art. 40 ups.
Oprócz huragan - Pomoc społeczna (forum ogólne) przeczytaj również:
Pomost
projekty horyzontalne
OZGA??????
Praca dla pracowników socjalnych (UK)
sprzedaz mieszkania a pomoc
Pomost-zmiana odpłatności za dożywianie
Okresówka!
Syn nie zgadza sie na wywiad
Tomek - Sygnity
zasiłek stały
jaka kwota alimentów do dochodu ?
Pismo z sądu- co dalej?
zasiłek okresowy
co pisać
dochód z gosp. rolnego
Wywiad kontrolny przy dożywianiu