jednorazówka dla rodziny

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 16 kwie 2013, 11:39

Czy przyznajecie świadczenie jednorazowe na pokrycie kosztów związanych z potrzebami przyjmowanego dziecka jeżeli sąd orzekł o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej na czas trwania postępowania o ograniczenie władzy rodzicielskiej rodzicom?czy czekacie aż będzie postanowienie typowo o ustanowieniu rodziny zastępczej?
~zuza


Napisano: 16 kwie 2013, 12:32

ja mam podobne pytanie ale nie o jednorazówkę :) jeśli mam dziecko umieszczone na podstawie postanowienia o tymczasowym umieszczeniu - na czas trwania postępowania to czy to znaczy że jest to już rodzina zastępcza ? postanowienie dotyczy również ograniczenia władzy dla rodziców.
~poszukująca

Napisano: 16 kwie 2013, 15:28

Ustawa nie mówi wyrażnie kiedy przyznajemy to świadczenie. Więc jeżeli rodzina występuje z takim wnioskiem najczęściej przyznajemy takie świadczenie.
~robert

Napisano: 16 kwie 2013, 15:50

my zawsze też przyznawaliśmy to świadczenie w momencie kiedy rodzina zastępcza o nie wnioskowała - teraz zrobiło się tylko zamieszanie czy jak dziecko umieszczone na czas trwania postępowania to też przysługuje:(
~zuza

Napisano: 17 kwie 2013, 13:36

my też przyznajemy na wniosek rodziny i bez względu na to czy toczy się jeszcze postępowanie odnośnie rodzica czy nie (przynajmniej w zawodowych i niezawodowych)
~dl


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny