Witam,
Pani ma 3 dzieci: jedno do 18 r.ż., drugie po 18 tym, uczące się, trzecie po 18 roku życia, uczące się ale w związku małżeńskim, przyznalibyście karty tej rodzinie?
No to wypadałoby dodać do tej rodziny jeszcze małżonka tego dziecka i wszystkim wydać karty. Przecież mówi do teściów "mamo, tato", więc też jest ich dzieckiemJulia32 pisze:Niekoniecznie. Jeśli jest w związku małżeńskim, ale pozostaje na utrzymaniu rodziców, uczy się i nie skończyła jeszcze 25 r.ż to karta się należy.
heh dobre:)Ja2501 pisze:No to wypadałoby dodać do tej rodziny jeszcze małżonka tego dziecka i wszystkim wydać karty. Przecież mówi do teściów "mamo, tato", więc też jest ich dzieckiemJulia32 pisze:Niekoniecznie. Jeśli jest w związku małżeńskim, ale pozostaje na utrzymaniu rodziców, uczy się i nie skończyła jeszcze 25 r.ż to karta się należy.
Przecież to są jakieś żarty- ma na pewno byśmy nei przyznali takiej osobie KartyJulia32 pisze:Pismo z Ministerstwa dotyczące przyznania KDR dla dziecka będącego w związku małżeńskim, uczącym się:
,,W opinii Departamentu Polityki Rodzinnej MPiPS Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinie posiadającej na utrzymaniu co najmniej troje dzieci spełniające ustawowe warunki, wśród których jest dziecko w wieku do ukończenia 25 roku życia, uczące się w szkole lub w szkole wyższej i będące w związku małżeńskim. . Obowiązek utrzymywania dzieci przez rodziców określony jest w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym. Zgodnie z art. 133 par. 1 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, rodzice obowiązani są do dostarczenia środków utrzymania, a w miarę potrzeby także wychowania (obowiązek alimentacyjny) względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania".
Z tego wynika, że dzieciom takim także należy się karta, ale oczywiście mężowi lub żonie tego dziecka oczywiście nie.