klient posiada oszczędności - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 05 maja 2014, 8:43

Mam klienta, który pobiera zasiłek stały, podczas wywiadu oświadczył, że nie posiada dochodu. Niestety ktoś życzliwy napisał anonim, że ów pan posiada oszczędności - 16000 zł. Odwiedziłam pana i zapytałam, czy to prawda. Mój klient bez żadnych oporów potwierdził tą informację tłumacząc, że od kilku lat odkłada każdy grosz, gdyż zbiera pieniądze na remont dachu. Nadmieniam, że mieszka w koszmarnych warunkach, praktycznie cały dom nadaje się do remontu. Ale klient mówi, że są rzeczy ważne i ważniejsze, a dach jest zadaniem priorytetowym. Nie chciałabym mu zaszkodzić, bo to bardzo spokojna i poczciwa osoba. Jak potraktować ten dochód? Bo nie jest on jednorazowym dochodem, np. ze sprzedaży ziemi, czy samochodu...
izap


Napisano: 05 maja 2014, 9:28

oszczędności nie są dochodem, to zasoby klienta. z tego co opisujesz, niezależnie od tego skąd te oszczędności (nie ustalisz tego, więc musisz przyjąć to, co oświadcza), nie ma to znaczenia w przypadku zasiłku stałego.
p..

Napisano: 05 maja 2014, 12:09

Moim zdaniem ma znaczenie. Pomoc społeczna jest tylko dla tych, którzy własnym staraniem, wykorzystując własne możliwości...... nie pokonają trudnej sytuacji życiowej.
Do czasu gdy ma oszczędności ma z czego żyć - nieludzkie? może i tak ale zgodne z przepisami.
A robiąc wywiad nie żądacie oświadczenia majątkowego? U nas poza oświadczeniem o dochodach, 1 x w roku oczekujemy takiego oświadczenia o majątku.
to ja:)

Napisano: 05 maja 2014, 12:21

hehe, jasne!
proponuję więc: użyj tych argumentów w uchyleniu decyzji o stałym lub w odmowie przyznania stałego. powodzenia!
:twisted:
p..

Napisano: 06 maja 2014, 14:44

Poczytajcie komentarz Niteckiego:) Niestety, a może i "stety" oszczędności mają znaczenie - może szkoda, może nie.....
to ja:)

Napisano: 08 maja 2014, 8:01

U nas oszczędności są dochodem-oświadczenie majątkowe. Zgodnie z tym powinnaś odmówić mu pomocy, a skoro nie chciałaś mu zaszkodzić (czynnik uzasadniony ludzki), to trzeba było wcale go o to nie pytac, a tak sama rozgrzebałas sprawe.
zośka

Napisano: 08 maja 2014, 8:53

Posiada zasoby i to znaczne- uchylenie...
Tak by bylo u nas
Potem ewentualnie zasugerować by sie odwolal i bedziecie mieli jasność:)
migdał


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x