księgowe z woj. pomorskiego czy dzielicie koszty upomnienia 8,80 od zadań zleconych i oddajecie jako doch gminy - 5%, BP-95% czy zostawiacie tylko na dochodach gminy?
7). 5,0% dochodów uzyskiwanych na rzecz budżetu państwa w związku z realizacją zadań z zakresu administracji rządowej oraz innych zadań zleconych ustawami, o ile odrębne przepisy nie stanowią inaczej;
-----------------
Wg mnie zapis ten nie znajduje zastosowania do kosztów upomnienia gdyż koszty upomnienia pobierane są na podstawie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (odrębny przepis) a ta stanowi, że koszty upomnienia pobierane są na rzecz wierzyciela (art. 15) a wierzycielem jest gmina a nie BP.
w.pomorskie- Jestem po kontroli PUW , koszty upomineinia to dochód BP. W związku z powyższym musimy przekazać 95% do budżetu państwa , a 5% stanowi dochód gminy.
3. Należności podlegają ściągnięciu w trybie przepisów ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, z uwzględnieniem przepisów niniejszej ustawy.
Należności to należności i są różne elementy składowe owej należności w tym wynikjające z postępowania egzekucyjnego koszty upomnień. A ponoć ustęp 4 art 27 stanowi że:
4. 20% kwot należności stanowi dochód własny gminy wierzyciela, 20% kwoty stanowi dochód własny gminy dłużnika, a pozostałe 60% tej kwoty oraz odsetki stanowią dochód budżetu państwa.