Czy ktoś już zakładał konto w KRZ a jeżeli tak to zakładaliście jej jako gmina czy ośrodek pomocy społecznej. Oni wymagają dołączenie pełnomocnictw do wskazania administratora oraz do reprezentowania podmiotu. Czy ktoś coś wie
oto jest odpowiedź z hd.
Obecnie oczekujemy na udostępnienie przez MS dokumentacji API, za pomocą której Oprogramowanie do Obsługi Świadczeń mogłoby się komunikować z system KRZ. Gdy taka dokumentacja się pojawi podejmiemy prace w celu jej analizy i ewentualnej implementacji.
Oto odpowiedź jaka otrzymaliśmy z DIRS MS:
Szanowny Panie,
uprzejmie informuję, że właściwe organy od 1 grudnia 2021 roku mają możliwość przekazywania do Krajowego Rejestru Zadłużonych informacji poprzez manualne wprowadzanie danych do systemu. Dodatkowo na potrzeby podmiotów administracji publicznej w systemie Krajowy Rejestr Zadłużonych przygotowane są funkcjonalności pozwalające na importowanie danych o postępowaniach egzekucyjnych świadczeń alimentacyjnych.
Wskazuję także, że pod koniec pierwszego kwartału 2022 r. planowane jest zakończenie budowy narzędzia przeznaczonego m.in. dla komorników, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Krajowej Administracji Skarbowej – Ministerstwa Finansów oraz pracowników organów pomocy społecznej, którego priorytet w trakcie prac projektowych wielokrotnie sygnalizowali interesariusze (API). Narzędzie umożliwi efektywniejsze korzystanie z funkcjonalności systemu KRZ.
My pracujemy na sygnity a oni odpisali, że na chwilę obecną nie planują żadnej integracji. Z tego co im też wiadomo to KRZ nie umożliwia na tą chwilę przesyłania danych.
a mi Zeto Koszalin kazało samej pozyskać dane dłużników z sądów okręgowych..widziałam dwie opcje logowania : kwalifikowany podpis elektroniczny i krajowy węzeł identyfikacji elektronicznej. Jaki był Wasz wybór?