No wnosi. Bo w momencie kiedy wymuszasz na stronie zgodę na uchylenie decyzji i konieczność złożenia nowego wniosku przerzucasz odpowiedzialność na klienta.Elmer pisze:Zgadza się, ale to nic nie wnosi do sprawy.
To po co zabawa w uchylanie i składanie nowych wniosków?Elmer pisze:Bo nie ma wpływu.
Dyskusyjna sprawa. Każdy prawnik z którym rozmawiałem twierdzi, że ma zastosowanie - Tak, wiem, że to nie jest żaden argument.Elmer pisze:ten art. nie ma zastosowania w tym przypadku.
W ustawie nie ma nigdzie zapisu, że już nie obowiązuje, nie ma nigdzie zapisu, że nie można go stosować, nikt go nie wywalił. nie usunął, nie dopisał, żeby nie stosować.Elmer pisze:Jak można uchylić coś co nie obowiązuje?
I mają ustalone prawo do konkretnego świadczenia na konkretny okres. W momencie przeprowadzki zmienia się jedynie podmiot wypłacający - hajs i tak idzie z budżetu centralnego.Elmer pisze:Na podstawie tego, że ich wniosek został już rozpatrzony
A co zrobisz jak strona się nie zgodzi? Przecież nie musi. Nie uchylisz, nie wstrzymasz wypłat itd.Elmer pisze:Taką decyzją uchyla się tylko na podstawie zgody strony
Skoro da się realizować decyzje Marszałka i decyzje SKO, to nie widzę problemu w realizowaniu prawomocnej decyzji z sąsiedniej gminy. Ma to większy sens, niż zmuszanie ludzi do rezygnacji ze świadczeń i składania kolejnych wniosków.Elmer pisze:Na jakiej podstawie burmistrz/wójt jednej gminy ma realizować decyzję burmistrza/wójta innej gminy?