no to jestem zdziwiona. Bo gdzie ochrona danych? dzielnicowy ma obowiązek zapoznania się z formularzem NK na grupie roboczej. Nigdzie nie wysyła Zespół kopii NK. chyba że wystapi sąd lub Prokurator. Dokumentacja znajduje się u przeowdniczacego.
Ale jesli jest jakis przepis mówiacy aby przesyłać kopie nK na POlicje to bardzo poprosze o niego. Bo u nas tez ten problem sie pojawił.
Nie przesyła się NK Policji. Tylko jeżeli Policja zwróci się do nas z pismam, w którym powołuje się na art 15 kpk w związku z prowadzonym postępowaniem przesyłamy im cokolwiek. Po założeniu przez pracownika socjalnego NK-A, zostaje ona przekazana przewodniczącemu \"Tego badziewia\". Dzielnicowy, czyli przedstawiciel Policji zostaje poinformowany o fakcie założenia NK podczas posiedzenia GR i myślę, że taka forma poinformowania Policji wystarczy. Nie mam pewności bo żadna kontrol jeszcze się u nas nie pojawiła. Z tego co czytam to w Polsce nie ma 2 Zespołów, które pracowałyby identycznie.
do AJ
AJ o co chodzi z tą tematyką wszczęcia i prowadzenia procedury a przekazywaniem kopii NK do Policji?
bo nie bardzo rozumiem. Jasno jest napisane w Rozporządzeniu instytucja zakładająca Nk kopię zostawia u siebie a oryginał przekazuje do przewodniczącego. więc na jakiej podstawie przewodniczący przesyła kolejną kopie do Policji? jeśli nie jest prowadzone postępowanie?
właśnie prowadzenie procedury odbywa się na zasadzie współpracy zespołu czy powołanych grup roboczych przy zachowaniu ochrony danych osobowych. a jak wiemy administratorem danych jest dyrektor/kierownik OPS. więc na jakiej podstwie przewodniczący przesyła kopię NK do Policji? skoro na grupie roboczej wszyscy członkowie zapoznają się z tym co w NK, a następnie do zespołu wpływają wszelkie dokumenty związane z dokumentowaniem pracy grupy roboczej.
jesli masz podstawę prawną do przekazywania kolejnej kopii Nk do Policji to proszę podaj.
no spoko ale nie jest również napisane, że nie możesz wysłać do księdza biskupa, więc idąc tym tokiem myślenia powinniście wysyłać do kurii. Cała sprawa rozbija się prawdopodobnie o:
\"Art. 12. 1. Osoby, które w związku z wykonywaniem swoich obowiązków służbowych lub zawodowych powzięły podejrzenie o popełnieniu ściganego z urzędu przestępstwa z użyciem przemocy w rodzinie, niezwłocznie zawiadamiają o tym Policję lub prokuratora.\"
No i tutaj pojawia się zgrzyt, co to znaczy niezwłocznie? Uważam, że jak mamy dzielnicowego na posiedzeniu GR to dopełniliśmy tego obowiązku. Ani słowa nie ma o przesyłaniu czegokolwiek.