Która Gmina

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 10 cze 2015, 13:25

Witam, mamy jeszcze jeden dylemat?. Mamy osobę zameldowaną na pobyt stały w miejscowości X, a od pewnego czau przebywa na terenie naszej gminy. Jest w domy swojej bratanicy, który obecnie jest sprzedany a on jest ciężko chory u nas bierze stały i celówkę. Myślimy,że opłatę poniesie gmina X czy rozsądnie myślimy. Prosimy o pomoc.
e,eee


Napisano: 10 cze 2015, 14:53

opłaty poniesie gmina, na terenie ktorej przebywa osoba z zamiarem stałego pobytu. To nic ze ma meldunek gdzieś tam ale przebywa u Was i jezeli nic nie wskazuje ze w najbliższym czasie się wyprowadzi to Wy będziecie płacić. Możecie oczywiście spróbowac z notą obciązeniową od gminy ost. zamerldowania ale to zazwyczaj działa w przypadku osob bezdomnych.
now

Napisano: 11 cze 2015, 10:59

W tej opisanej sytuacji powinniście wystąpić do gminy, gdzie ten Pan jest zameldowany z zapytaniem, czy będzie pokrywała koszty umieszczenia go w DPS. Jeśli otrzymacie odpowiedź odmowną to powinniście wystąpić do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o rozpatrzenie sporu kompetencyjnego. SKO wskaże , który ośrodek ma pokrywać koszty.
Kasandra

Napisano: 15 cze 2015, 9:11

Też tak uważam jak now.
m-ka

Napisano: 15 cze 2015, 9:15

Koszty ponosi gmina gdzie był zameldowany, miałam taki sam przypadek.
celka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny