likidacja barier arch. a rachunek

ODPOWIEDZ
~hg

likidacja barier arch. a rachunek

Post autor: ~hg »

mam pytanie czy jeśli mam kosztorys na roboty budowlane uwzględniajacy 8% VAT i wg niego przyjąłem kwotę do umowy natomiast rachunek mam za wykonanie od wykonawcy który nie placi Vatu to czy nie powinienem wnioskodawcy obnizyć dofinansowania? prosze o odpowiedz nie znam sie na podatkach???
~pcpr

Re: likidacja barier arch. a rachunek

Post autor: ~pcpr »

przeliczyć jeszcze raz i w razie potrzeby obniżyć :)
~Kasia
VIP
Posty: 2001
Rejestracja: 29 mar 2007, 16:54
Zajmuję się:
Lokalizacja: Ryczywół, Polska
Kontakt:

Re: likidacja barier arch. a rachunek

Post autor: ~Kasia »

a po co to przeliczacie, my dofinansujemy do 80% wartości zadania (tzn. brutto), zawsze do kosztorysu piszą vat 8% bo na materiały budowlane z usługą w budynku mieszkalnym jest 8%, a jakiego wykonawce znajdzie sobie osoba niepełnosprawna, to jej sprawa, czy vatowca czy na ryczałcie, praca jest wykonana i interesuje nas koszt brutto całości, taki jak w kosztorysie

Kasia
~pcpr

Re: likidacja barier arch. a rachunek

Post autor: ~pcpr »

pod warunkiem ze daje się 80% zadania bez określenia max. kwoty bo wtedy wygląda to całkiem inaczej i trzeba przeliczyć :)
~Iza

Re: likidacja barier arch. a rachunek

Post autor: ~Iza »

Dokładnie pcpr ma racje~~
ODPOWIEDZ