małżeństwo każde z rodziców po 2 dzieci - Karta Dużej Rodziny

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Napisano: 21 mar 2019, 21:20

Rodzic ma swoich 2 dzieci i małżonek tego rodzica ma 2 dzieci. Są po ślubie czyli wychowują 4 dzieci razem. Komu przyznać KDR?
0812033_user02
Praktykant
Posty: 1
Od: 21 mar 2019, 21:16
Zajmuję się: pr.socjalny


Napisano: 22 mar 2019, 8:48

Ja mam podobną sytuację. Pani ma 1 dziecko z poprzedniego związku, Pan ma 1 dziecko z poprzedniego związku, 1 dziecko mają wspólne. Każdemu należy się karta. Powinno się zaznaczyć opcję małżonek na wniosku, oraz w systemie "małżonek rodzica". Dodatkowo w sytuacjach małżeństwa gdy "partner" nie jest rodzicem 3 dzieci to proszę o akt małżeństwa. Po prostu osoby dołączają akt i po problemie
Czy Karta przysługuje dzieciom małżonka?

Tak. Bez znaczenia jest, czy troje dzieci pochodzi ze związku małżeńskiego, czy też z innych związków małżonków. Zatem uprawnienia przysługiwać będą małżonkom i dzieciom w np. takich przypadkach:

małżonkowie mają jedno wspólne dziecko i każdy z małżonków ma po jednym dziecku z innych związków,
małżonkowie mają troje wspólnych dzieci, a jeden z małżonków ma dwoje dzieci z innych związków,
małżonkowie nie mają wspólnych dzieci, ale jeden z małżonków ma troje dzieci z innych związków.
Źródło: https://www.gov.pl/web/rodzina/pytania- ... ej-rodziny

A u ciebie ten "rodzic" jest rodzicem 2 dzieci tylko czy 4? Bo nazwałeś osobę rodzicem, czyli zakładając, że jeśli chodzi o Panią to ona jest matką 2 dzieci tylko czy 4? Bo jeśli 3 to powinna być zaznaczona jako rodzic, a mąż jeśli nie jest ojcem 3 dzieci to jako małżonek i wtedy też akt małżeństwa. Jeśli żaden z nich nie jest ojcem/matką 3 dzieci ale wspólnie wychowują 4 to oboje powinni być zaznaczeni jako małżonkowie.
michu95
Starszy referent
Posty: 768
Od: 17 cze 2016, 12:10
Zajmuję się:

Napisano: 22 mar 2019, 14:55

jeśli są małżeństwem to karta przysługuje wszystkim tzn. i rodzicom i wszystkim dzieciom :)
AD1988
Referent
Posty: 201
Od: 02 sty 2019, 8:55
Zajmuję się: PS


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x