Dodatek mieszkaniowy wyszedł wyższy o 80 zł niż czynsz płacony przez Wnioskodawcę za mieszkanie Gminne. W Gminie co miesiąc przybywa nadwyżki za czynsz. Co Gmina może zrobić z ta nadwyżką? Czy Gmina może przelać do GOPS te pieniądze? Czy przekazywać Gminie tyle ile wynosi czynsz, a resztę wnioskodawcy? Pomocy.
Właściwie to wnioskodawca powinien zadecydować co on chce zrobić z tymi pieniędzmi, proponuje skontaktować się z wnioskodawcą i zaproponować zmienić decyzję co do wypłaty dodatku mieszkaniowego, część dodatku może iść na konto Gminy natomiast część DM np. wypłata w kasie.
No tak, o to mi chodziło. I tak też robimy..jak wynika taka sytuacja i ktoś nie chce żeby przez pół roku szła większa kwota czyli żeby nie rosła nadpłata to pisze oświadczenie z prośbą o wypłacanie tej nadwyżki np na rachunek bankowy. Wtedy w decyzji piszemy, że taka i taka kwota jest wypłacana zarządcy, natomiast pozostała część dodatku wypłacana jest wnioskodawcy zgodnie ze złożoną dyspozycją (czyli żeby co chwile nie zmieniać decyzji jak po 3 miesiącach stwierdzi, że nie chce przelewu na konto a chce odbierać w kasie gotówką)
nie miałam takiej sytuacji, ale na szkoleniach mówiono, że jeśli uzbiera się nadwyżka to nie składać np przez 3 m-ce wniosku o kontynuacje DM i zejdzie zawyżona kwota i wtedy nowy wniosek
nie wolno nam oddawać wnioskodawcy kasy, jemu tylko wypłacamy ryczałt
Gmina chce nam oddać te pieniądze. Co mamy z nimi zrobić? Czy możemy opłacić rachunki za wodę Wnioskodawcy?
Raczej takiej opcji nie ma. Może oddać te srodki osobie pobierającej dodatek, ale nie nam.
Przy kolejnym dodatku można zasugerować, aby wnioskodawca ryczałt na zakup opału (jeśli takowy przysługuje) odbierał osobiście, a nie na konto zarządcy.