Mija rok 2015 ...

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 30 gru 2015, 17:11

... w związku z tym pozwolę sobie na krótkie podsumowanie tego co działo się w obszarze WRiSPZ w Pomoście w 2015 r.

Funkcjonalność Pomostu była rozszerzana wg Waszych zgłoszeń i potrzeb.

Na oknie projektu decyzji dotyczącej odpłatności rodziców biologicznych za pobyt dziecka w pieczy zastępczej, po wybraniu ikony wskazania drugiego podmiotu, umożliwienie wyboru z listy wszystkich osób w systemie, a nie jak wcześniej z listy wspólnie gospodarujących członków rodziny. Umożliwia to opracowanie jednej decyzji dotyczącej solidarnej opłaty rodziców biologicznych, zarejestrowanych w systemie POMOST Std w różnych rodzinach.

Rozszerzenie funkcjonalności rozliczania wydatków na opiekę i wychowanie dziecka pokrytych przez gminę właściwą ze względu na miejsce zamieszkania dziecka przed umieszczeniem go po raz pierwszy w pieczy zastępczej, o podpowiedź wysokości dofinansowania gminy.

Podczas opracowania decyzji w/s odpłatności rodziców biologicznych za pobyt dziecka w pieczy zastępczej, umożliwienie rejestracji informacji o dochodach rodziców biologicznych oraz czy rodzic biologiczny posiada orzeczenie o niepełnosprawności.

Umożliwienie generowania noty obciążeniowej wystawianej przez powiat gminie właściwej dla dziecka przebywającego w pieczy od kwot wynagrodzeń wypłacanych osobom zatrudnionym do pomocy przy sprawowaniu opieki nad dziećmi i przy pracach gospodarskich w rodzinach zastępczych zawodowych i niezawodowych i rodzinnych domach dziecka.

Na oknie "Ustawienia komunikacji" umożliwienie rejestracji danych dotyczących umowy z biurem informacji gospodarczej InfoMonitor. Po wprowadzeniu tych danych aplikacja pozwoli na przekazanie do biura InfoMonitor informacji o zadłużeniu dłużników.

Umożliwienie komunikacji POMOST Std z Krajowym Biurem Informacji Gospodarczej (KBIG) w celu przekazywania informacji gospodarczych o powstaniu zaległości z tytułu nieponoszenia opłaty przez rodzica za pobyt dziecka

Umożliwienie utworzenia raportu, przydatnego do wypełniania sprawozdania PS-02 ( Wydruki’ -> ‘Sprawozdanie rodzin zastępczych wg PS-02’)

i inne

Życząc wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2016, mam nadzieję na dalszą owocną współpracę z Wami, ze swojej strony obiecując dalszy rozwój oprogramowania wg Waszych oczekiwań.
Tomek
SYGNITY
Starszy inspektor
Posty: 5651
Od: 04 kwie 2007, 11:01
Zajmuję się: pracuje w fabryce Pomostu :)
Lokalizacja: Kraków, Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny