Naliczanie dochodu - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 21 maja 2015, 12:41

Pewnie nas wyśmiejecie że o takie bzdety pytamy ale choć jesteśmy starymi pracownikami to zawsze zdania są podzielone jak o tym dyskutujemy. Ustawa mówi tak:
3. Za dochód uważa się sumę miesięcznych przychodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania, jeżeli usta-wa nie stanowi inaczej, pomniejszoną o:
1) miesięczne obciążenie podatkiem dochodowym od osób fizycznych;
2) składki na ubezpieczenie zdrowotne określone w przepisach o świadcze-niach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ubez-pieczenia społeczne określone w odrębnych przepisach;
3) kwotę alimentów świadczonych na rzecz innych osób. czyli nie określa dokładnie i każdy to inaczej interpretuje. A teraz pytanie: Pani złożyła podanie o zasiłek okresowy w maju. Od kwietnia pracuje. Pierwsza wypłata pod koniec maja, więc jeszcze nie dostała. Czy w wywiadzie w maju byście policzyli ten dochód? I odwrotna sytuacja: kwiecień to ostatni miesiąc pracy a wypłatę dostanie za kwiecień pod koniec maja. Podanie i wywiad w maju. czy w maju byście uznali to za dochód utracony czy dopiero w czerwcu?
Sławuś

Napisano: 21 maja 2015, 12:52

Zapytam prościej. Czy Waszym zdaniem wypłata za miesiąc kwiecień ale otrzymana w maju to dochód kwietniowy czy majowy? Powinniśmy ją liczyć w maju czy w czerwcu dopiero?
sławuś

Napisano: 21 maja 2015, 12:53

Przyznajcie zasiłek okresowy z innych przyczyn chyba, że w rodzinie występuje problem bezrobocia na 1 miesiąc czyli na kwiecien i z głowy problem
Marzeneria

Napisano: 21 maja 2015, 13:03

podanie z maja więc za kwiecień nie można.
sławuś

Napisano: 21 maja 2015, 13:24

a dlaczego otrzyma wynagrodzenie za kwiecień pod koniec maja?? z reguły płaci pracodawca do 10 każdego miesiąca
jaaa

Napisano: 21 maja 2015, 13:31

Myślę, że literalnie biorąc przepisy trzeba to zrobić tak: za maj przyznać okr w wysokości bez wynagrodzenia, a od czerwca biorąc dochód majowy (nieważne, że to wynagrodzenie za kwiecień) - czyli inna wysokość świadczenia.
SOC

Napisano: 21 maja 2015, 13:54

Jestem tego zdania co SOC. Miałam podobny przypadek i tak zrobiłam, akta osoby były kontrolowane i kontrola nic nie wykazała. miałam podkładkę w postaci oświadczenia że wynagrodzenie będzie wypłacone w ostatni dzień roboczy miesiąca z powodu upadłości zakładu. Kontrola nic nie zakwestionowała.
mirawati

Napisano: 21 maja 2015, 15:05

Dzięki za odpowiedzi. Od czerwca ta osoba nie będzie się już kwalifikować. Dostanie tylko na maj. Ja osobiście bym policzył wynagrodzenie w maju, lecz część załogi była za tym żeby nie liczyć. osoba decyzyjna uznała żeby liczyć. A czemu pod koniec miesiąca wypłata? Ludzie się cieszą że wogóle mają prace i nie piszcie że powinni to zgłosić do PIP. Na wsiach o pracę bardzo trudno.
Sławuś


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x