nie dostałam dodatku

  
Strona 2 z 3    [ Posty: 21 ]

Moderator: voodoo

Napisano: 30 maja 2009, 23:53

a ja mampytanie jestem zatrudniona z PO KL i tez nie mam dodatku a mam teren dojazdowy?? nazezy mi sie czy nie
~ DB


Napisano: 01 cze 2009, 8:40

Ci co piszą ,że dodatek za 50 % pracy w terenie są w błędzie...proszę mi powiedzieć jak to jest udokumentowane, prowadzicie zeszyciki??/!
Dodatek jest za prace terenową!
Zwyczajnie...wredna baba:)
Wredna
Praktykant
Posty: 9
Od: 07 sie 2008, 17:03
Zajmuję się:
ICQ: Wredna
Lokalizacja: polska, polska

Napisano: 09 cze 2009, 17:42

absolutnie 50% to bzdura ,tak było wcześniej
~igor

Napisano: 10 cze 2009, 15:52

w zakresie obowiązków powinno być określone jaka część etatu jest przeznaczona na pracę w terenie i wtedy proporcjonalnie do tego wylicza sie dodatek,
~lol

Napisano: 20 cze 2009, 18:27

Oj drodzy, dodatek za pracę w terenie przysługuje pracownikom socjalnym pracującym w terenie 4 godziny i jest to zagwarantowane ustawą. Więc jeżeli w godzinach urzędowania masz 4 godziny pracy w biurze i 4 godziny w terenie to dodatek Ci się należy i żaden kierownik łachy Ci nie robi. Daj mu zapis ustawy ciekawe co Ci wtedy powie. Jakiś niedouczony konował z tego kierownika. Pozdrawiam
~Emi

Napisano: 22 cze 2009, 13:20

Pomoc Społeczna » Interpretacje wybranych przepisów »
Dodatek do wynagrodzenia 250 złDodatek do wynagrodzenia 250 zł - art. 121 ust. 3a ustawy o pomocy społecznej
Wyjaśnienia dotyczące
uprawnienia pracowników socjalnych do dodatku do wynagrodzenia w wysokości 250 zł
Zgodnie z art. 121 ust. 3 a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. Nr 64, poz. 593 z późn. zm.):

\"Pracownikowi socjalnemu zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy
w samorządowych jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, do którego podstawowych obowiązków należy świadczenie pracy socjalnej w środowisku, w tym przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych poza siedzibą jednostki, przysługuje wypłacany co miesiąc dodatek do wynagrodzenia w wysokości 250 zł.
W przypadku zatrudnienia w mniejszym wymiarze czasu pracy dodatek przysługuje w wysokości proporcjonalnej do czasu pracy.”

Przepis określa przesłanki nabycia prawa do dodatku, którymi są:
- wykonywanie zawodu pracownika socjalnego,
- zatrudnienie w samorządowych jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej,
- świadczenie pracy socjalnej w środowisku, poza siedzibą jednostki, wykonywane w ramach podstawowych obowiązków,
- przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych.

Treść przepisu wskazuje, że prawo do dodatku przysługuje jedynie pracownikom socjalnym posiadającym kwalifikacje określone w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. Nr 64, poz. 593 z późn. zm.), zatrudnionym na stanowiskach pracownika socjalnego, starszego pracownika socjalnego, specjalisty pracy socjalnej, starszego specjalisty pracy socjalnej, głównego specjalisty. Dodatek ten nie przysługuje więc aspirantom pracy socjalnej.

Samorządowe jednostki organizacyjne pomocy społecznej są określone w art. 6 pkt 5 ustawy o pomocy społecznej. Z grupy tych jednostek należy jednak wyłączyć regionalny ośrodek polityki społecznej, ze względu na brak możliwości realizacji przesłanki w zakresie wykonywania obowiązków w postaci świadczenia pracy socjalnej w środowisku.

Świadczenie pracy socjalnej, zgodnie z art. 6 pkt 12 ustawy o pomocy społecznej, to działalność zawodowa mająca na celu pomoc osobom i rodzinom we wzmacnianiu lub odzyskiwaniu zdolności do funkcjonowania w społeczeństwie poprzez pełnienie odpowiednich ról społecznych oraz tworzenie warunków sprzyjających temu celowi. Realizowana jest głównie w środowisku i obejmuje przeprowadzanie wywiadów środowiskowych w miejscu zamieszkania osób i rodzin korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, wiąże się z procesem usamodzielniania oraz integracji ze środowiskiem pewnych grup osób, wykonywaniem czynności związanych z realizacją kontraktu socjalnego, planowaniem pomocy oraz codziennym wykonywaniem działań w środowisku na rzecz poprawy funkcjonowania osób i rodzin, jeśli wykonywane są one poza siedzibą jednostki organizacyjnej pomocy społecznej.

Treść cytowanego przepisu wskazuje też, iż świadczenie pracy socjalnej poza siedzibą jednostki oraz przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych musi być wykonywane w ramach podstawowych obowiązków pracowników socjalnych uprawnionych do dodatku (obowiązek ten powinien być zapisany w zakresie obowiązków pracownika).
Praca socjalna, aczkolwiek nie jest wymieniona wprost w art. 19 obejmującym zadania powiatu, zawiera się w tych zadaniach powiatu, które wiążą się
z usamodzielnianiem oraz integracją ze środowiskiem pewnych grup osób, na przykład młodzieży opuszczającej placówki opiekuńczo-wychowawcze, rodziny zastępcze, osób opuszczających zakłady karne, uchodźców. Pracy socjalnej udziela się również rodzinie mającej trudności w wypełnianiu swoich zadań oraz dzieciom z tych rodzin.

W związku z powyższym pracownicy socjalni zatrudnieni w powiatowych centrach pomocy rodzinie lub innych jednostkach organizacyjnych (domach pomocy społecznej, placówkach opiekuńczo - wychowawczych, środowiskowych domach samopomocy) posiadają uprawnienie do dodatku, jeśli spełniają pozostałe warunki określone w art. 121 ust. 3a ustawy o pomocy społecznej.

Omawiany przepis przewiduje zmniejszenie kwoty dodatku proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy. W przypadku zatrudnienia w mniejszym niż pełny etat wymiarze czasu pracy, dodatek przysługuje w wysokości proporcjonalnej do czasu pracy.
Na prawo do dodatku nie ma wpływu pozostawanie przez pracownika na urlopie wypoczynkowym czy zwolnieniu lekarskim, jeśli w tym czasie otrzymuje on wynagrodzenie.
Więcej wyjaśnień na stronie MPiPS
~lol

Napisano: 24 cze 2009, 10:38

50% to bzdura
~igor

Napisano: 29 lip 2009, 17:18

to wszystko wiem, ale aspirantowi pracy socjalnej należy się taki dodatek? też chodzę w teren, a umowę mam na 3 lata i nic nie dostanę
~Basia

Napisano: 11 lis 2009, 19:48

beti ma racje!byla u nas konrtola i panie sprawdzaly zeszyciki ile czasu spedzamy w terenie i jasno powiedzialy ze 50 procent!
~meggi

Napisano: 05 lut 2010, 16:23

Kochani czytać ze zrozumieniem przepis, jak mi Bóg miły nie widzę nigdzie wypisanych tych nieszczęsnych 50%. więc po co tworzyć jakieś herezje w interpretacji? Jest określone prosto, konkretnie i na temat - przestańcie wydziwiać bo tylko siejecie zamęt.
~Miła


  
Strona 2 z 3    [ Posty: 21 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny