Nienależnie pobrane - rozłożenie na raty

Wybrane tematy:
Komunikat w sprawie nowych wniosków 500+/ŚW/ŚR w CAS Wzory Decyzji 500+ jak rozpisujecie podatek z US? Jak usprawnić koordynację? Zwalić robotę na gminy... alimenty, od kiedy wyplata - dylematy odnośnie art 19 ust. 4 inspektor ds. świadczeń wychowawczych
ODPOWIEDZ
500+ke
Praktykant
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2017, 12:55
Zajmuję się: ŚW
Kontakt:

Nienależnie pobrane - rozłożenie na raty

Post autor: 500+ke »

Czy możecie pomóc przy ustaleniu konkretnej procedury w przypadku gdy przyszła Pani i okazało się, że jej konkubent pracuje i ma do oddania 2 tys zł. Zrobiłam wszczęcie postępowania, Pani od razu napisała na oświadczeniu, że prosi o rozłożenie na raty i chce spłacać od miesiąca sierpnia po określonej kwocie. Co dalej z tym zrobić?
Awatar użytkownika
Edysia185
Starszy referent
Posty: 843
Rejestracja: 18 kwie 2017, 7:33
Zajmuję się: SR
Lokalizacja: woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Nienależnie pobrane - rozłożenie na raty

Post autor: Edysia185 »

Jeżeli wyrażacie zgodę na to, to musi ta Pani dostarczyć wam jakieś dokumenty potwierdzające trudną sytuację dochodową rodziny i wydajecie decyzję.
500+ke
Praktykant
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2017, 12:55
Zajmuję się: ŚW
Kontakt:

Re: Nienależnie pobrane - rozłożenie na raty

Post autor: 500+ke »

No dobrze. Robimy decyzję o nienależnie pobranym i rozłożeniu na raty. Pani na oświadczeniu napisała, że prosi o rozłożenie spłaty nienależnie pobranego świadczenia. Czy my taki wniosek powinnyśmy wprowadzić do systemu? Jak to po kolei powinno wyglądać?
ODPOWIEDZ