Nowy serwis Funduszalimentacyjny.pl - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 29 lip 2015, 21:50

Szanowni Państwo

Problem dłużników alimentacyjnych w Polsce od lat stanowi ogromny problem społeczny. Charakteryzuje się on brakiem efektywności w zakresie działania organów państwowych, jak również brakiem świadomości prawnej społeczeństwa oraz dobrej woli samych dłużników. Problem jak się wydaje jest wielopłaszczyznowy i nic nie wskazuje na to, aby mógł zostać rozwiązany w najbliższych latach, co najlepiej obrazuje wiele statystyk opracowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, jak również przez wiele organizacji pozarządowych.

Od 1974 r., czyli od momentu, kiedy Państwo zadecydowało o podjęciu działań mających na celu wspieranie osób, które nie otrzymują należnych im alimentów od osób zobowiązanych do alimentacji, problem alimentów jest jednym z fundamentalnych i kluczowych zagadnień z zakresu wspierania i ochrony rodziny. Pomimo zmian ustrojowych oraz nowelizacji aktualnych przepisów w przedmiotowym zakresie problem ten nadal pozostaje nierozwiązany. Sprowadza się to przede wszystkim do niskiego poziomu ściągalności długów alimentacyjnych, co w świetle innych krajów europejskich stawia Polskę na szarym końcu.

W odpowiedzi na rosnące potrzeby prawne i społeczne z przyjemnością przedstawiam Państwu nowy serwis informacyjno-prawny „Fundusz Alimentacyjny.pl” prowadzony przez profesjonalistów.
Jest to nowatorski i jedyny w kraju portal, który oferuje Państwu kompleksową pomoc oraz wsparcie w zakresie świadczeń alimentacyjnych, pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych, przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i innych pokrewnych dziedzinach poczynając od prezentowania najświeższych informacji, poprzez udzielanie opinii prawnych, analizy i interpretacji przepisów, kończąc na wsparciu społecznym, realizacji wielu przedsięwzięć organizacyjno-technicznych, jak np. szkolenia, programy społeczne itp.

Portal poświęcony jest wszystkim osobom, które potrzebują wsparcia merytorycznego w zakresie powyższych zagadnień. Pomocy mogą tutaj szukać zarówno osoby, które są uprawnione do alimentów, ale również kadra urzędnicza, prawnicy i inni.
Głównym celem portalu jest chęć niesienia pomocy i wsparcia prawnego oraz propagowania pozytywnych postaw społecznych zarówno wśród osób potrzebujących pomocy, jak i tym którzy jej udzielają.

Serwis „Fundusz Alimentacyjny.pl” będzie regularnie aktualizowany w zakresie szeroko pojętej pomocy społecznej i wsparcia socjalnego osób potrzebujących.

Autorami artykułów, opinii oraz innych materiałów zamieszczanych na portalu będą również psychologowie, adwokaci i radcowie prawni, zarówno praktycy, jak i teoretycy.

Serdecznie Państwa zapraszam i zachęcam do zapoznania się z pełną ofertą.
Zachęcam również do regularne odwiedzania naszej strony internetowej, jak również profilu na Facebook'u.

z wyrazami szacunku
właściciel & założyciel portalu
Rafał Czarnecki

Profil Facebook: https://www.facebook.com/funduszalimentacyjny
Strona www: http://www.funduszalimentacyjny.pl
FunduszPL


Napisano: 30 lip 2015, 23:38

Powstający portal zmienił nazwę!

Obecnie jest to Portal Socjalny.pl
Serwis informacyjno-prawny

http://portalsocjalny.pl/

https://www.facebook.com/portalsocjalny
angoc


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x