odmowa dla rodziny - Stare tematy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Napisano: 14 lut 2013, 11:52

Mam pytanie w jakiej formie mam odmówić rodzinie zastępczej niezawodowej \"przekształcenia\" w rodzinę zawodową? Czy to może być zwykłym pismem czy w formie jakiejś decyzji?
Rodzina zastępcza niezawodowa złożyła wniosek o ustanowienie ją RZZ, spełnia wszystkie wymogi ale my nie mamy w 3-letnim programie tworzenia w tym roku takiej rodziny i oczywiście nie mamy kasy i musimy jej odmówić tylko za bardzo nie wiem jak to zrobić.
Może ktoś już miała taki przypadek. Błagam o pomoc.
~iwan


Napisano: 14 lut 2013, 14:58

Nikt z was nie miał takiego przypadku??????
~iwan

Napisano: 15 lut 2013, 0:25

ja odmówiłabym pismem z uzasadnieniem, bo nie jest to świadczenie tylko umowa cywilnoprawna
~eskulap

Napisano: 15 lut 2013, 1:06

Ale przeksztalcanie rodzin,ktore spelniaja warunki jest zadaniem obligatoryjnym i powinno to byc przewidziane w limicie RZZ na dany rok.Jak to nie macie w programie tworzenia rodzin zawodowych? To co macie w programie?
~Olga

Napisano: 15 lut 2013, 10:54

Na ten rok mamy przewidziane utworzenie rzz o charakterze pogotowia rodzinnego i to z nowych rodzin.
~iwan

Napisano: 15 lut 2013, 15:12

No to rodzina składa wniosek o przekształcenie, organizator na starcie informuje że nie ma takiej możliwości powołując się na limit w innym razie rozpoczyna procedurę kwalifikacyjną na RZ zawodową
~szakal31

Napisano: 15 lut 2013, 15:30

art.54,1 mowi wyraznie,ze na wniosek rodziny spelniajacej warunki starosta p o d p i s u j e umowe a nie ze m o z e podpisac.
Limit powinien zawierac rowniez miejsca dla rodzin,ktore sie szkola i chca pelnic funkcje rz zawodowo - szczegolnie,gdy maja pod opieka dzieci niepelnosprawne lub liczne rodzenstwo.
Tak przynajmniej mowiono na szkoleniach.
Skąd niby chcecie miec dobrze wyszkolone i dobrze funcjonujace rodziny zastepcze skoro ich nie chcecie?
Umowa jest wiąząca dla obu stron,czyli powinna zapewnic profesjonalna opieke zastepcza dla dzieci w ramach obowiazkow powiatu wynikajacych z ustawy.
~Olga

Napisano: 15 lut 2013, 18:13

zgadza się art ten mówi że na wniosek rodziny starosta podpisuje jeśli spełnia ona określone warunki (warunki jakie spełniać musi kandydat na RZ zawodową) czyli warunki lokalowe, predyspozycje, odpowiednią motywację, odpowiedni zakres szkoleń aktualną diagnozę psychologiczno-pedagogiczna itd.

W innej interpretacji każda rodzina która spełnia warunki do pełnienia funkcji RZ niezawodowej mogłaby zostać zawodową i zależałoby to wyłącznie od wolicjonalnego aktu wyrażonego poprzez złożenie pisemnego wniosku - w mym odczuciu postępowania takie nie sprzyjało by rodzicielstwu zastępczemu....
~szkal31

Napisano: 18 lut 2013, 22:17

Ale takie wlasnie bylo zalozenie ustawy - to rodzina zastepcza,po spelnieniu wszystkich warunkow moze decydowac,czy nadal chce byc rodzina zastepcza niezawodowa czy zawodowa.
Jesli ktos opiekuje sie np.1 dzieckiem i ma dobra prace zawodowa,z ktorej nie chce rezygnowac,to przeciez nie wystapi do starosty o podpisanie umowy.
Jesli jednak rodzina opiekuje sie kilkorgiem dzieci,to wiadomo,ze niemozliwe,zeby oboje rodzice pracowali zawodow,bo kto niby zajmie sie dziecmi?
Jesli taka rodzina spelnia wymogi ustawy to powinna miec mozliwosc ( zabezpieczona w limicie) na przeksztalcenie w RZZ.
~Olga

Napisano: 19 lut 2013, 11:18

~Olga bycie rodzina zawodową nie wyklucza bycia osobą pracującą. Wystarczy tylko zgoda starosty i to jeszcze przy założeniu, iż rodzina Cię poinformuje iż pracuje zawodowo (łatwo ustalić samodzielnie jak pracuje na etacie). A co zrobisz jak osoba będzie prowadziła działalność gospodarczą we własnym domu? Wówczas oddzielenie godzin pracy od opieki nad dziećmi jest nie możliwe.
~Grzegorz



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x