Odmowa zasiłku celowego - powód. - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 09 paź 2015, 19:37

Zbliża się okres, w którym petenci szturmem ruszą do ośrodków z podaniami o zasiłek celowy na pokrycie kosztu opału bądź odzieży zimowej itp. Z mojego doświadczenia wiem, że często do podania o zasiłek okresowy dołączają odruchowo prośbę o celowy no bo dlaczego nie - zwłaszcza teraz gdy nowe kryterium jest wyższe, to warto sobie dogodzić. Nasz OPS niestety ma już bardzo ograniczone środki na zasiłki celowe i dlatego P. Kierownik poprosiła nas abyśmy zredukowali wnioskowanie zasiłków do minimum. Niektórzy petenci rozumieją trudną sytuację OPS i sami proponują, że mogą na miejscu zmienić treść podania za sam zasiłek okresowy. Ale są też tacy, którzy mają zasiłek okresowy przez cały rok i do tego 3-4 razy do roku składają barwne prośby na zasiłek celowy.

I tu moja prośba. Jak wnioskujecie odmowę zasiłku celowego dla rodziny/osoby (która wiecie, że prosi o celówkę z przyzwyczajenia a nie uśmiecha się jej zmieniać podania na sam zasiłek okresowy no bo oni są tacy biedni i trzeba im pomóc pomimo, iż są objęci stałą opieką). Rozmawiałem z P. Kierownik i pomyślałem o tym, aby uzasadnić odmowę właśnie ograniczoną ilością środków finansowych OPS ze względu na zwiększającą się liczbę świadczeniobiorców. Jednakże P. Kierownik podpowiedziała mi, że takie uzasadnienie może być niewystarczające i może nie przejść przy ewentualnej kontroli. Pomóżcie. Jak uzasadnić odmowę zasiłku celowego we wniosku?
socjalny89-nz


Napisano: 10 paź 2015, 13:57

Nie ograniczać wniosków - na to nie macie wpływu a przynajmniej nie powinniście. Zmniejszyć kwoty zasiłków celowych. Sprawdzić ile zostało na paragrafie wyliczyć hipotetyczną ilość rodzin które będą wnioskować, podzielić i wyjdą kwoty....
Dobrze zostawic takie wyliczenia gdzies w dokumentacji
Ski nie wtrąca się w kwoty zasiłków celowych gdy wpisujemy w decyzję zdanie iż wysokość zasiłku wynika z ograniczonych możliwości ośrodka
Ps. Sam fakt ze ludzie korzystają na maxa - przecież to normalne. Sama bym tak robiła
kolo32

Napisano: 10 paź 2015, 21:25

Właśnie tak obecnie robię, że daje zasiłek celowy ale w mniejszych wysokościach. Muszę podpowiedzieć Kierownikowi, abyśmy pomyśleli nad planem realizacji zasiłków celowych i ich wysokościach w obrębie naszego OPS tj. z góry ustalić okres w jakim można ubiegać się o zasiłek celowy z danego tytułu i w konkretnej wysokości. Słyszałem, że takie coś wprowadziły niektóre OPSy.
socjalny89-nz

Napisano: 12 paź 2015, 12:08

Pytam pracowników socjalych czy pisząc decyzje na zasiłek sami werefikujecie wysokośc zasiłku czy to mocna strona kierowników.Bo jak pracownik robi wywiad ty wie co potrzebne osobie lub rodzinie.
Diana

Napisano: 12 paź 2015, 12:39

Też mamy ograniczone środki finansowe na celówki, ale lepiej dać te 50 zł aniżeli odmawiać. Dajemy po 50 - 100 zł celówki , niektórzy odwołują się do SKO ,które utrzymują nasze decyzje w mocy. W uzasadnieniu tylko należy wpisać jaki jest plan na zasiłki celowe, ile osób już otrzymało pomoc i ile wydatkowano już środków i mniej więcej ile jest osób(rodzin) oczekujących. Nikt nie uchyli takiej decyzji, bo nie nasza wina że sytuacja samorządów jest bardzo trudna i dają nam mało środków.
m-ka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x