W związku ze zmianą odpłatności za pobyt w ośrodku wsparcia o której mowa w znowelizowanej ustawie o pomocy społecznej, uchylacie poprzednie decyzje o odpłatnosci i wydajecie nowe czy też jedynie je zmieniacie?
Myślę, że należałoby zmienić decyzję w części dotyczącej odpłatności, pod warunkiem, że była już wydana decyzja o skierowaniu do śds i odpłatności. Wiem, że niektóre śds-y wydają dwie decyzje o skierowaniu i odpłatności.
W nawiązaniu do zmian w ustawie: w jaki sposób będziecie naliczać odpłatność. Tzn. Czy opłata ma być stała, Czy uzależniona od ilości dni w miesiącu? Czy brać pod uwagę frekwencję, a może ilość godzin na które kierowana jest osoba? Do naszego ŚDS osoby kierowane są na 5 lub 6 godzin i do tej pory to róznicowało odpłatność.
Dzielcie się swoimi praktykami i interpretacją nowych zapisów w ustawie.
W naszym OPS za przesłankę do zwolnienia z opłat przyjmowana w dalszym ciągu sytuacja materialna. Jeżeli poprzemy się którymkolwiek punktem z art. 64, musi to być dowodem w postaci faktur, rachunków, biletów, które \"znacząco uszczuplą\" budżet rodziny. Prawdopodobnie kwestie zwolnień będą rozpatrywane indywidualnie w oparciu o wyżej wymienione dowody. Jak to będzie wyglądało u was?
U nas odpłatności na razie jeszcze nie ma. Wojewoda też nie wydał rzadnego zarządzenia dotyczącego kryteriów ewentualnych zwolnienień, bo przecież ŚDS jest finansowany z budżetu państwa i zasady zwolnień będą z województwa kierowane do gmin. Wydaje mi się że rozpatrywać indywidualne wnioski może wójt, burmistrz prezydent lub organ przez nich upoważniony czyli kireownik OPS.
Napiszcie proszę kto u was wydał zalecenie dotyczące opłat za ŚDS - wojewoda, wójt burmistrz prezydent , kierownik OPS?!
Witam
szukam jakiejś konkretnej fachowej pomocy z zakresu wydawania decyzji w sprawie skierowania do ŚDS i odpłatności za pobyt w SDS
czy ktoś uprzejmy może się podzielić swoją wiedzą?
będę bardzo bardzo wdzięczna