OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH

  
Strona 4 z 8    [ Posty: 79 ]

Moderator: heiland

Napisano: 14 kwie 2016, 10:23

I jeszcze jedno, żeby sprawę konfliktu i sporu uciąć raz na zawsze i zakończyć;
jako lider i pomysłodawca, a potem inicjatorka komitetu ogólnopolskiej obywatelskiej
ustawy o zawodzie pracownika socjalnego po zwolnieniu mnie z pracy zostałam sama jak palec. W obliczu przedstawionych przez pracodawcę zarzutów nikt nie stanął w moje obronie. Nieliczni przyjaciele na przestrzeni lat po kolei wycofywali się z projektu.
Sama przeszłam przez tą drogę, a moja rodzina ucierpiała jak mało kto, błagali abym się poddała - wolałam przypłacić to zdrowiem niż skalać własne i męża nazwisko - a ty mi mówisz o samouwielbieniu?
Niech wszyscy się dzisiaj dowiedzą co to znaczy honor, lojalność i odpowiedzialność pracownika socjalnego.
Nie pozwolę z siebie zrobić nieudacznika w sytuacji kiedy zadrwili ze mnie i oszukali mnie ustawodawcy i pomysłodawcy pierwszej ustawy o pomocy społecznej, którzy potem zostawili takich jak ja pracowników socjalnych na pastwę losu.
Przeżyłam transformację społeczną, pomarańczową inicjatywę ptps i wiele innych inicjatyw łącznie ze związkami nikt mnie nie ochronił i nie wsparł przed PTSD, a ty śmiesz mi wytykać, że zapominam o tym czego sama jestem świadkiem i dowodem?
Dzisiaj przemawia przeze mnie ból i gorycz tych wszystkich lat, ale też i nadzieja na to, że przyszedł kres moich cierpień i że trud się opłacił.
Wymagam szacunku bo jestem godna szacunku i tej godności nie pozwolę sobie odebrać.
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22170
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska


Napisano: 06 maja 2016, 11:16

Witam
Długo się nie odzywałam ponieważ po wizycie w Warszawie jak lawina zewsząd spadły na mnie informacja z różnych instytucji, korespondencja terminowa i inne tego typu rzeczy z którymi musiałam się uporać. To wszystko świadczy o skuteczności moich działań.
Obecnie jestem w trakcie korespondencji z Prokuraturą Krajową dot. mojego zwolnienia z pracy i kasacji wyroków ). Mam już nadany nr sprawy więc myślę, że będzie ona szybko rozstrzygnięta. Łączy się to również z obywatelskim projektem ustawy o zawodzie pracownika socjalnego.
Powracam więc do koncepcji obywatelskiego projektu ustawy o zawodzie pracownika socjalnego - zgodnie ze zobowiązaniami na mojej ulotce wyborczej i proponuję aby utworzyć - na bazie starego - nowy i powołać na zebraniu - wykorzystując fakt, że z całej Polski zjadą przedstawiciele do Częstochowy na XVI OKPS w dniach 23-25 maja 2016.
Nie omawiałam tego jeszcze z Dyrektorem Knapikiem z AV, ale myślę, że nie będzie miał nic przeciwko skoro w 2008r na OKPS była poruszana kwestia tego projektu.
Wszystkie osoby zainteresowane ciężką ( ale również bardzo już konkretną sprawą dokończenia naszego projektu ) proszone są o przyjazd do Częstochowy abyśmy mogli powołać Komitet i ustaliś konkretny kierunek działań i spotkać oraz omówić krotko najważniejsze kwestie, które wyłonily się w naszym zawodzie, a których teraz - jak nigdy dotąd jestem świadoma.
W piśmie do Prezydenta zwróciłam uwagę na naszą sprawę, będę aż do końca prowadzia korespondencję z Kancelarią Prezydenta, spróbuje zainteresować naszą sprawą wszystkich posłów i senatorów oraz najwyższe władze w Polsce,
To wszystko nie po to aby narobić szumu tylko po to aby raz na zawsze zakończyć to co powinno stanowić fundament bezpieczenstwa socjalnego i narzucić unijne standardy Polsce.
Jest jeszcze parę tygodni, oszczędzajmy siły, nie wdawajmy się w niepotrzebne dyskusje, oszczędzajmy słowa i ( tu zwracam się do tych, ktorzy naprawdę chcą pracować rzetelnie i sumiennie w swoim zawodzie )weźcie sprawy w swoje ręce - ja sama nie zrobię wszystkiego, ale jak połączymy siły to do końca tego roku nasza ustawa ujrzy światło dzienne.
Ja w to wierzę głęboko bo gdzie jak nie w Częstochowie z Bogiem poświęcona sprawa mogłaby się spełnić.
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22170
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska

Napisano: 06 maja 2016, 13:15

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,titl ... omosc.html
To jest dowód na to jak wiele w mentalności decydentów musi się zmienić
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22170
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska

Napisano: 06 maja 2016, 13:48

LojalnaJola

Napisano: 06 maja 2016, 17:02

Na tak kolokwialnie postawione pytanie:
Kto ja jestem?
Z dystansem do siebie i innych odpowiem, że jestem jednym z wielu tysięcy pracowników socjalnych - z inicjatywą - w Polsce :)
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22170
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska

Napisano: 06 maja 2016, 19:23

XVI OKPS 23-25.05.2016 r.

Ośrodek Kształcenia Służb Publicznych i Socjalnych z siedzibą w Częstochowie (Centrum AV), który jest organizatorem dorocznego, ogólnopolskiego spotkania pracowników socjalnych oraz wszystkich innych pracowników służb społecznych w Polsce, zaprasza na najbliższe, doroczne spotkanie w Częstochowie.

Uczestnikami dorocznych OKPS są praktycy realizujący zadania pomocy społecznej, pracy socjalnej, wielu ustaw, programów, rozporządzeń; osoby zajmujące się profesjonalną pomocą dla społeczności lokalnych, rodzin, dzieci, seniorów, osób z niepełnosprawnością, osób chorych, ofiar przemocy domowej, uchodźców… jak również, przedstawiciele środowiska naukowego (akademickiego) oraz reprezentanci organizacji oraz instytucji, które mają wpływ na realizowaną w naszym kraju politykę społeczną oraz inne polityki, których działania kształtują warunki życia mieszkańców Polski.

Informacja Centrum AV

Współorganizatorzy OKPS 2016

W bieżącym roku do grona współorganizatorów konferencji zaprosiliśmy: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Częstochowie, Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza w Częstochowie, Zakład Pracy Socjalnej i Zdrowia Publicznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej „Razem”, Stowarzyszenie Edukacyjne Służb Społecznych we Wrocławiu, Stowarzyszenie na rzecz Pomocy Dziecku i Rodzinie „Dla Rodziny” w Częstochowie, Fundację „Inspiracja” w Częstochowie.

Program XVI OKPS (Wersja 5.05.2016)
https://drive.google.com/open?id=0B1EB9 ... mhzdFpzOGc
angoc

Napisano: 07 maja 2016, 10:25

http://film.wp.pl/id,159309,title,dziej ... aid=116f71
Co nam grozi bez ustawy
Właśnie to co powyżej:PATOLOGICZNY SYSTEM POMOCY SPOŁECZNEJ, który już z rodziny uczynił sobie przedmiot doświadczeń i zabawki w imię dowartościowania "specjalistów", którym tak na dobrą sprawę wcale nie chodzi o dobro rodziny tylko o wypromowanie siebie i swojej koncepcji oraz uwikłanie rodziny do tego stopnia aby była uzależniona od tego patologicznego systemu.
Nie ma to nic wspólnego z usamodzielnieniem i podniesieniem standardów życia.
Każda inwigilacja jest zamachem na wolność i godność więc byłoby ze wszech miar korzystne aby wszyscy pracownicy socjalni zdawali sobie sprawę z tego co robią nie trzymając ręki na pulsie, aby pewnego dnia kiedy będą uzależnieni wyłącznie od patologicznego systemu, który obecnie drąży Polską pomoc społeczną nie stał się ich udziałem tak jak glodowe renty i emerytury naszych rodziców, którzy po latach wyczerpującej pracy nie byli w stanie nawet raz w roku wyjechać na wczasy czy do sanatorium - nie mówiąc już o lokalnej rehabilitacji.
Takie kwestie można będzie w kuluarach XVI OKPS omawiać z pracownikami socjalnymi
( jak co roku - wymiana doświadczeń i opinii, wniosków z całej Polski oprócz programowych wystąpień )
To stanowi największą wartośc tej konferencji, że tutaj począwszy od najniższego szczebla, a na najwyższym kończąc prowadzone są rozmowy, które mają na celu zmiany czyli PRACĘ SOCJALNĄ - strikte w najczystszej postaci, która od razu niemal jest wdrażana w lokalne systemy, a uzależniona wyłącznie od inicjatywy osob przybywających na to zbiorowe święto doroczne pracowników socjalnych jakim będzie od 23-25 jaj w Częstochowie szesnasta już Ogólnopolska Konferencja Pracowników Sosjalnych
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22170
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska

Napisano: 07 maja 2016, 10:32

XVI OKPS od 23 do 25 maja 2016 w Częstochowie w Kompleksie Jasnogórskim
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22170
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska

Napisano: 08 maja 2016, 14:12

http://wiadomosci.onet.pl/prasa/kraj-pr ... sni/wwrhlj
Aneks do mojego wystąpienia na IX OKPS w 2009r. - II ostrzeżenie
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22170
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska

Napisano: 10 maja 2016, 20:26

Ciekawe, jak wiele użytkowniczek/użytkowników forum ops.pl weźmie udział w tegorocznej OKPS?
angoc


  
Strona 4 z 8    [ Posty: 79 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny