Ogólnopolska Pikieta 30.11.2013 - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 33 z 48    [ Posty: 471 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 02 gru 2013, 12:05

do konserwa - Po pierwsze nie pouczam tylko twierdzę, że ważne jest dopuszczenie nas do głosu w sprawie zmian w ustawie. Zmiany są potrzebne ponieważ rola tylko ratownicza (przyznanie pomocy finansowej) nie sprawdza się w praktyce. Pomoc finansowa powinna być wypłacana tylko w przypadku współpracy z OPS w celu rozwiązania trudnej sytuacji. Pomoc powinna być za swój wkład a nie za nic- bo zmieniliśmy ustrój i nic nie ma za darmo.
Wiem, że wielu pracowników przeraża wizja pracy z rodziną ponieważ nie są do tego przygotowani. Jednak wszystkiego można się nauczyć.
PS- Polacy na wyspach stają sie wyłudzaczami zasiłku - praktyki nabrali w Polsce.
~kama


Napisano: 02 gru 2013, 12:07

Zgadzam się z Kamą i jestem za wprowadzeniem zmian w pomocy społecznej. Szczególnie świadczenia pomocy rodzinom gdzie jedyną podstawą przyznawania świadczeń jest niski dochód-podoba mis się brytyjskie rozwiązanie tego problemu-Working Tax Credit – dla osób o niskich dochodach.Dzięki czemu można wyeliminować tych którzy nie chcą pracować bądź pracują w szarej strefie.Pomoc społeczna powinna być przyznawana tylko dla osób niepełnosprawnych i dla tych gdzie są złożone dysfunkcje. Bezrobotni bez innych problemów i patologii powinni otrzymywać zasiłek dla bezrobotnych umożliwiający godne życie a poszukujący pracy zasiłek aktywizujący z UP.uważam, że takie rozwiązanie skoncentruje pracę socjalną na działania zorientowane na prawdziwe problemy z jakimi często boryka się rodzina i gdzie wsparcie finansowe nie jest najważniejsze.
~kasia

Napisano: 02 gru 2013, 12:11

Jestem za wprowadzeniem zmian w pomocy społecznej z uwzględnieniem dokumentu \" prawa i obowiązki pracownika socjalnego\", który jasno na wzór KN określi nasze zadania i sprawy związane z wynagrodzeniem itp.Ten dokument powinnien nas chronić tak jak KN.
~kama

Napisano: 02 gru 2013, 12:23

\"Rząd ma nóż na gardle. Ustawa o OFE ma zostać przegłosowana już w piątek. Koalicja chce zmieścić trzy czytania na jednym posiedzeniu Sejmu. Jeśli nie zdąży, czeka nas drastyczna podwyżka podatków.

O całej sprawie dowiedziała się \"Rzeczpospolita\". Jak pisze dziennik, choć posłowie zmianami w OFE po raz pierwszy zajmą się we wtorek, to plany są takie, by drugie i trzecie czytanie projektu odbyło się na tym samym posiedzeniu Sejmu, a ustawa została przegłosowana już w piątek.

Zagrożenia wypłat emerytur nie ma i nie będzie
Fiskus sięgnie po pieniądze dłużnika nawet za granicą

Ekspresowe tempo ustawy o OFE

- Rzeczywiście jest taki pomysł pod warunkiem, że Komisja Finansów Publicznych zdąży ze sprawozdaniem - potwierdza Jan Bury, przewodniczący klubu PSL -


Rządowi bardzo zależy na tym, żeby ustawa o OFE została uchwalona przed przyszłorocznym budżetem, a po miesiącach konsultacji wszyscy wiedzą, jakie zmiany są proponowane.


Polityk zgadza się, że uchwalenie tak poważnych zmian w ciągu


czterech dni może budzić kontrowersje, ale podkreśla, że bez tej


ustawy przyszłoroczny budżet się nie dopnie i trzeba będzie podwyższyć podatki.\"


http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title, ... omosc.html


Zanim zaczniecie mi urągać, ze robie wklejki - napijcie się wody i pomyslcie co ma piernik do wiatraka?


Był to ostatni moment aby dac wyraż temu, że nie zgadzamy sie na to aby byc żebrakami do końca życia, nie wielu z nas zdaje sobie z tego sprawę, ale mimo wszystko sa tacy, którzy nie daja sobą manipulować i walcza wbrew wszystkiemu i wszystkim oponentom aby w końcu to naszę stało sie godne i aby rząd przestał sie zachowywać jak ten PRLowski z jedna naczelna wszechwiedzaca partia, której członkowie robia co chca z pozostałymi ludźmi w ich zniewolonej egzystencji.


Czy chcemy czy nie chcemy polityka łączy się z naszym życiem,
ja nie należe do żadnej partii, ale mam oczy szeroko otwarte i jeżeli komus wystarczą cztery dni aby okrasc bezbronnych emerytów, a dziesięc lat to za mało aby zalegalizować ustawę o zawodzie pracownika socjalnego, ktoremu utrudnia sie realizowanie celów pomocy społecznej,
odmawia się prawa do rzetelnego wykonywania zawodu-

to zasadnicze pytanie jest jedno: czy to rzad wszystkich Polaków czy tylko wybranych ( tych ładniejszych, czystszych i bardziej pachnacych) - a standardy przecież wszystko to okreslaja)


Jeszcze raz pracownicy socjalni ( ci co nie byli uczestnikami pikiety w dniu 30 listopada 2013 r przed gmachem MPiPS)
zastanowcie sie jak długo jeszcze uda wam sie dopasowywać
swój konformizm do manipulacji rzadu kosztem słabszych od was
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22161
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska

Napisano: 02 gru 2013, 12:41

Kama! Tez się z Tobą zgadzam, co do istoty wprowadzania zmian, ale rząd nie ma w interesie ich dokonywania w kształcie o jakim My, pracownicy pomocy społecznej chcielibyśmy je widzieć, tzn. aby były one korzystne zarówno dla wymagającej pomocy części naszego społeczeństwa jak i dla Nas. Dlatego apel o udział w tego typu inicjatywach, gdyż 100-u czy 200-u osobowej pikiety nikt poważnie nie wziął pod uwagę, nawet Pani dy. Wyrwicka, która podobno była w tym czasie w ministerstwie.
~konserwa

Napisano: 02 gru 2013, 12:43

I jeszcze jedno: to, ze tak było od zawsze ( odkąd pamiętacie, bo starsi troche lepiej znają historię) to nie dowód, ze dalej mentalnosc niewolnika musi trwać, a demokratycznie wybrany rzad ( który okazał się niegodny aby rzadzić całym narodem polskim)
- dalej za przyzwoleniem wygodnych obywateli czuł sie bezkarny w swojej złej woli, obłudzie, niespojnosci, niekompetencji, nekaniu, zastraszaniu, manipulacji)

może spokojnie pastwić się nad obywatelami i bez jakiejkolwiek reakcji z ich strony ( obywateli ) czynić swoje niecne, niegodne człowieka sumienia uczynki.
Brak dobrej woli jaką wykazują się obecnie rzadzacy nie może przechodzic do porzadku dziennego i tym samym ustalać niską jakosc naszego życia do poziomu egzystencji i walki o byt, bo to nie standardzy europejskie, które w Polsce obeznie sa tylko zarezerwowane dla nielicznych, a szczucie i inwigilacja rzadu zaczyna miec juz wymiar dalekosięzny
http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title, ... omosc.html
tak wiec jak wynika z powyższego materiału złe ustawy ograniczajace jakakolwiek aktywnosc z kazdej strony uderza w szarego obywatela rozwijajac przy tym matactwo ( konornik z wołomina jest tego przykladem w aspekcie realizacji sciagania dlugów poprzez nekanie i zastraszanie oraz praktyki monopolistyczne za przyzwoleniem rzadu - a wiec działania kryminogenne, które sa przez rzad tolerowane, a wręcz prowokowane - i tym powinno zając si CBA)
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22161
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska

Napisano: 02 gru 2013, 13:51

Kama, napisałaś, że:
Pomoc finansowa powinna być wypłacana tylko w przypadku współpracy z OPS w celu rozwiązania trudnej sytuacji.
Ale taki zapis w ustawie już jestI Tylko większość z was tego nie realizuje!
~Dyrektor

Napisano: 02 gru 2013, 14:08

Nie realizuje, gdyż rzadko które SKO chce brać pod uwagę opinię i opis sytuacji dokonane przez pracownika socjalnego. Nie traktuje się Nas jako profesjonalistów, którzy w terenie robią podstawową robotę dla poprawy sytuacji rodzin, tylko jak insekty, które sprzysięgły się, żeby utrudniać biednym, poszkodowanym przez los różnym alkoholikom, nierobom leserom i cwaniakom ich jakże trudnego życia.
~konserwa

Napisano: 02 gru 2013, 14:16

Oto Słowa Prawdy!
~ktosik

Napisano: 02 gru 2013, 14:21

i dalej tak bedzie sko sobie a ustawa sobie
~chaos....


  
Strona 33 z 48    [ Posty: 471 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x