Ogólnopolski Strajk Pracowników Pomocy Społecznej

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 12 ]

Moderator: heiland

Napisano: 15 maja 2019, 20:51

Wiadomość na temat ogólnopolskiego STRAJKU, zostanie wysłana do wszystkich Ośrodków Pomocy Społecznej oraz do każdego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - informuje Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (PFZPSiPS)
Źródło: „Informacja o strajku w każdej gminie”
https://federacja-socjalnych.pl/index.p ... dej-gminie
Ernesto
Stażysta
Posty: 94
Od: 09 lis 2017, 0:23
Zajmuję się: pracownik socjalny


Napisano: 20 maja 2019, 13:55

federacja.socjalnych pisze:Pracownik samorządowy nie równa się pracownik administracji samorządowej. Potwierdził Pan/Pani naszą tezę mówiąc o nauczycielach, którzy strajkowali legalnie i nikt tej legalności nawet nie usiłował podważyć. Federacja dysponuje oczywiście na wszelki wypadek wszelkimi opiniami wybitnych autorytetów w zakresie prawa pracy i będzie tych opinii używała w razie potrzeby. Tymczasem prosimy nie siać zamętu i dedykujemy tylko wątpiącym orzeczenie Sądu Najwyższego w tym zakresie:

Wyrok z dnia 7 lutego 2007 r. I PK 209/06

"Prawo do strajku należy do podstawowych praw człowieka oraz wolności związkowych. Wobec tego wątpliwości związane z wykładnią przepisów regulujących strajk powinny być - zgodne z zasadą in dubio pro libertate - rozstrzygane na rzecz, a nie przeciwko wolności strajku. "

Reszta argumentów wymagałaby znacznego omówienia prawnego więc odsyłamy zainteresowanych do definicji administracji samorządowej vs. pracownika samorządowego

czy Dotyczy to również pracowników realizujących świadczenia rodzinne w OPS lub w Urzędzie?
Bart84
Praktykant
Posty: 15
Od: 08 sie 2017, 9:37
Zajmuję się: ŚR/FA


  
Strona 2 z 2    [ Posty: 12 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny